Chorwacja - Kvarner 

Mały kraj na wielkie wakacje!!!

Nasze obozy młodzieżowe w Chorwacji to świat przez różowe okulary! Zobaczysz błękitny Adriatyk o zachodzie słońca, cudowną plażę na wyspie Krk, przepiękne wodospady, którymi olśniewa Park Narodowy Jezior Plitwickich, wspaniałe turystyczne miasteczka w stylu śródziemnomorskim. Chorwacja to plaża i kąpiele oraz wspaniała atmosfera zabawy i przygody, jaka panuje wśród naszych kolonistów i obozowiczów. Nasza kolonia to ludzie z całej Polski, na pewno masz po drodze, wsiadaj do autokaru tam, gdzie ci pasuje! Wybierz sam: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

96%
 

zakwaterowanie

78%
 

wyżywienie

83%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 1 532 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski i nocny przejazd do Chorwacji.

DZIEŃ 2:

przyjazd do obiektu w Chorwacji, czas wolny, zapoznanie się z bazą noclegową i okolicą, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3–9:

wypoczynek i realizacja programu:

  • wypoczynek nad morzem – plażowanie, kąpiele,
  • wizyta na wyspie Krk, największej wyspie na Adriatyku – odwiedzimy stolicę wyspy, miasto Krk: spacer placem Kamplin z imponującym zamkiem Frankopańskim, na którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych; zobaczymy również okazałą starowieczną Bazylikę Najświętszej Maryi Panny oraz pełen kawiarni i restauracji plac Vela Placa. Następnie udamy się do miejscowości Baška, która słynie z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem. Popołudniowe plażowanie w Baškiej,
  • wyjazd do Crikvenicy – spacer po kurorcie słynącym ze słonecznych plaż (najbardziej nasłoneczniona część Adriatyku) i czystości morza, o czym świadczy Błękitna Flaga,
  • wyjazd do Rijeki – spacer po trzecim co do wielkości mieście Chorwacji, znajduje się tu największy port w kraju, centrum miasteczka stanowi Korzo – plac, wokół którego znajdują się ciekawe budowle, m.in: XIX-wieczny ratusz, XIV-wieczny kościół Hieronima, brama miejska i najstarsza budowla w mieście Stara Brama (pozostałość rzymskich fortyfikacji),
  • wyjazd do Lokve – w tej malowniczo położonej wiosce znajduje się jedna z największych i najpiękniejszych chorwackich jaskiń krasowych Lokvarka, temperatura w jaskini wynosi 6–8°C, zwiedzającym został udostępniony korytarz o długości ok. 900 m. Następnie przespacerujemy się jednym ze szlaków w parku Golubinjak, który kryje wiele ciekawostek, m.in.: 250-letnią jodłę o wysokości przekraczającej 42 m,
  • gry i zabawy rekreacyjne, zabawy integrujące grupę,
  • spacery po okolicy,
  • dyskoteki w obiekcie (płatne dodatkowo ok. 5 EUR),
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 10:

śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, czas wolny na plażowanie. Obiad. Po obiedzie rejs wzdłuż wybrzeża największej i najpiękniejszej wyspy na Adriatyku – wyspy Krk. Kolacja. Po kolacji wyjazd do kraju.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Polski.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 20 osobach chętnych.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wycieczka do Parku Narodowego Jezior Plitwickich – słynącego z szesnastu pięknych niedużych jezior położonych na różnych poziomach, powiązanych aż 92 wodospadami. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, figuruje na liście UNESCO. Spacer po parku, rejs statkiem po największym z jezior.

45 zł

Białystok

179 zł
Bydgoszcz
139 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Hotel Uvala Scott ** – Kraljevica, położony nad Zatoką Dubno, przy samej plaży, naprzeciw mostu łączącego wyspę Krk z lądem. Do centrum Kraljevicy ok. 3 km. W skład kompleksu Uvala Scott wchodzi 11 pawilonów oraz budynek główny, w którym mieści się recepcja, lobby, restauracja, kawiarnia, sklep spożywczy, sklep z pamiątkami, sala TV, bar. W recepcji jest dostępny sejf za dodatkową opłatą (ok. 2 EUR za dzień). Noclegi w jednym z pawilonów w pok. 3-, 4-osobowych z łazienkami. Hotel ma własną plażę z typowym w Chorwacji wzmocnieniem opaską betonową i piaszczystym zejściem do morza. Plaża jest oddalona od kompleksu o ok. 100–400 m, leżaki i parasole płatne dodatkowo. Przy hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Trzy posiłki dziennie podczas pobytu w Chorwacji. Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – kolacja. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant.

Transport autokarowy, 8 noclegów w Chorwacji, wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty, ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe 55 EUR (w tym: taksa klimatyczna, opłata wjazdowa na wyspę Krk, rejs statkiem, jaskinia Lokvarka i park Golubinjak). Kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

społeczność

certyfikaty