Włochy Adriatyckie 

OFERTA ARCHIWALNA

Mirabilandia, plażowanie, Rzym, Asyż, Wenecja

Bella Italia, pizza i pasta, słońce i morze to obraz Włoch, jaki odkryjesz na kolonii Włochy Adriatyckie. Tu dzieje się wiele, szaleństwa w parku rozrywki w Mirabilandii, na plażach w Rimini i w dyskotekach pozostaną na długo w pamięci. Czeka nas również podróż w czasie, kiedy to zwiedzimy uduchowiony Asyż, wieczne miasto Rzym oraz imprezową Wenecję. Obóz młodzieżowy Włochy Adriatyckie to świetna zabawa na riwierze i czas urozmaicony wycieczkami. Dołącz do naszego autokaru w miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańska, Katowice, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

98%
 

zakwaterowanie

81%
 

wyżywienie

74%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 995 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski, przejazd do Włoch.

DZIEŃ 2:

przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w obiekcie (od godz. 16:00), zapoznanie się z okolicą i bazą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3–7:

wypoczynek i realizacja programu

  • plażowanie na plażach w Rimini, kąpiele w morzu
  • spacery po urokliwych, pełnych romantyzmu i tajemniczych uliczkach Rimini, m.in. stare miasto, most Tyberiusza, Łuk Augusta
  • gry, mecze, zawody sportowe, konkursy, zajęcia rekreacyjne
  • udział w aktualnych wydarzeniach organizowanych przez miasto
  • dla chętnych wyjście do lokalnej dyskoteki (uczestnicy 16+, wstęp dodatkowo płatny ok. 15–25 EUR)
  • 2 dni zabawy w Mirabilandii – wycieczka do Mirabilandia Parks, największego parku rozrywki we Włoszech, 6 stref tematycznych i prawie 50 atrakcji, 15 porywających show i spektakli, NOWOŚĆ! Ducati World – nowa strefa tematyczna, oprócz tego atrakcje dla dzieci, przygodowe, w krainie Majów, tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek, wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe, miasteczko filmowe
  • dla chętnych (w drugim dniu pobytu w Mirabilandii) możliwość wejścia do Mirabilandii Beach – aquaparku o tematyce karaibskiej, w którym do dyspozycji odwiedzających są baseny, zjeżdżalnie i plaże – dopłata ok. 14 EUR (min. 10 osób)
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 8:

śniadanie, wyjazd z Riwiery Adriatyckiej i przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze odwiedzimy Asyż ze słynną bazyliką św. Franciszka, spacer uliczkami „kamiennego miasta”. Przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:

śniadanie, przejazd do Watykanu, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Piotra, następnie w Rzymie zobaczymy zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, fontannę di Trevi, plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna. Przejazd do Toskanii, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

śniadanie, przejazd do Wenecji, w której spędzimy 9 godzin. Transfer kanałem do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Marka, pałac Dożów (z zewnątrz), słynny most Westchnień, wieżę zegarową, dzwonnicę (z zewnątrz), Ponte di Rialto. Wieczorem kolacja w formie suchego prowiantu. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do kraju.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Polski.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Republika San Marino

Wycieczka do jednego z najmniejszych krajów Europy, spacer na szczyty Monte Titano, zobaczymy m.in. stare miasto, bazylikę San Marino, przełęcz Czarownic, połączone murem zamki obronne San Marino.

25 zł

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
149 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Riwiera Adriatycka: hotel Ideale** – położony w dzielnicy Bellariva przy deptaku ze sklepikami i gastronomią, w pierwszym rzędzie od pięknej, piaszczystej plaży. Kameralny obiekt posiadający 3- i 4-osobowe pokoje (łóżka pojedyncze i piętrowe) z łazienką i TV. Oprócz tego w hotelu znajduje się restauracja, sala telewizyjna, duży taras, winda, bar.

okolice Rzymu, Toskania: pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami (łóżka pojedyncze i piętrowe)

Trzy posiłki dziennie w czasie pobytu na Riwierze Adriatyckiej; pierwsze świadczenie w obiekcie: obiadokolacja, ostatnie: śniadanie. Kuchnia włoska. Pozostałe świadczenia żywieniowe zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, 8 noclegów we Włoszech (6 noclegów na Riwierze Adriatyckiej, 1 nocleg w okolicach Rzymu, 1 nocleg w Toskanii), wyżywienie, realizację programu, wjazdy do miast, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty, ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową do Włoch. Obowiązkowe wydatki programowe: ok. 79 EUR (w tym: wstęp do Mirabilandii, wstępy na plażę, zestaw audio w Watykanie, Rzymie i Wenecji, bilety na metro w Rzymie, rejs kanałem w Wenecji, usługi przewodników, taksa klimatyczna), kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia to ok. 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

“Bardzo fajne były atrakcje i to, że mieliśmy swobodę, że moglismy chodzić, zwiedzać i kupować sobie sami a nie w grupie z wychowawcami. Bardzo podobało mi się Rzym, Asyż i Wenecja, było fantastycznie. We wszystkich atrakcjach mieliśmy wystarczająco czasu aby wszystko obejrzeć. Wszystkie wychowawczynie były miłe i dobre dla nas.”

Gabrysia - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo podobały mi się wycieczki do Rzymu oraz Mirabilandii. Czas wolny w zwiedzanych miejscach był świetnie zorganizowany, a uczestnicy mieli wystarczająco dużo czasu, aby móc samodzielnie poznac zabytki i zaopatrzyć się w pamiątki. Zwiedzanie kolejno Rzymu, Asyżu, Wenecji, Rimini i San Marino zostały świetnie rozplanowane, zarówno pod względem turystycznym, jak i logistycznym. Wychowawczynie były nad wyraz miłe, spokojne i dawały nam dużo swobody. Kolonia bardzo mi się podobała i chciałabym ją przezyć jeszcze raz.”

Gabriela - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobały mi się kąpiele w morzu Wenecja i Rzym, ponieważ było tam bardzo pięknie i zwiedzaliśmy dużo różnych ciekawych miejsc. Następna rzecz, która mi się podobała to Mirabilandia oraz wszystkie tak atrakcje. San Marino i Rimini też było bardzo piękne. Wychowawczyni pani Iza była bardzo miła i odpowiedzialna za nas. Pani Kierownik (pani Danuta) też troszczyła się o nas. Oraz wszystkie hotele były ładne i dobre jedzenie.”

Kacper - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Bardzo mi się podobała wycieczka do Rzymu, ponieważ mogłem poznać najbardziej znane zabytki Włoszech. Ciekawy był park rozrywki Mirabilandia, gdzie było dużo atrakcji. Świetnie, że byliśmy 2 dni. Bardzo się również ucieszyłem z kąpieli w morzu Adriatyckim, gdzie woda była zupełnie inna niz w Bałtyku. Dobrze się bawiłem tam razem ze znajomymi.”

Michał - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Kolonie były bardzo sympatyczne, miła atmosfera, fajni nowi ludzie, którcyh poznałam. Wycieczki uważam za udane, szczególnie miły był pan przewodnik po Rzymie - bardzo ciekawie opowiadał i był sympatyczny. Bardzo miła pani wychowawczyni - można było z nią porozmawiać na każdy temat i pomagała w potrzebie.”

Zuzanna - 15 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Jedna z najlepszych rzeczy na kolonii był wyjazd do Mirabilandii. Tyle tam było niesamowitych atrakcji, o których na pewno szybko nie zapomnę. Spotkałam tu wspaniałe osoby, z którymi trudno było się rozstać. Na pewno razem w następnym roku się spotkamy. Wyjazd do Rzymu i Wenecji na pewno na długo zostanie w mojej pamięci.”

Alicja - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Uważam, że było za mało czasu na poszczególne atrakcje. Zmieniłabym czas zwiedzania na dłuższy o trochę bardziej dokładny. Sam pobyt był według mnie cudowny, wychowawcy byli najlepsi jakich kiedykolwiek miałam na koloniach. Nie nudziło mi się ale także nie byłam wyczerpana. Wychowawcy zapewnili mi wszystko czego chciałam. Będę wspominać ten obóz najlepiej ze wszystkich.”

Julia - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Uważam, że wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, wszystkie zapewnione atrakcje i wycieczki były fajne i interesujące. Jedynym minusem to jak dla mnie za krótki czas spędzony przy niektórych atrakcjach, czy podczas zwiedzania. Ponadto wycieczka mi się bardzo podobała, wychowawcy byli najlepsi na jakich mogłam trafić. cały pobyt bardzo szybko mi zleciał.”

Sandra - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Opiekunowie było wspaniali. Troszczyli się o nasze bezpieczeństwo, integrowali nas i tworzyli ciepłą atmosferę, tym bardziej pani Iwona, która jest naprawdę wspaniałą osobą. Pierwszy raz miałam okazję spotkać tak wspaniałych ludzi. Byłam na wielu obozach jednak na tym atmosfera była najlepsza. Ciekawe wycieczki, których długo nie zapomnę. Nigdy nie zwiedziłam tylu cudownych miejsc na jednym obozie.”

Roksana - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Wrażenia mam wspaniałe bardzo mi się spodobało, że nie było kłopotu z jedzeniem wegetariańskim i było bardzo dobre. Miejsca zwiedzania bardzo super najbardziej podobał mi się Rzym. Super ludzie i wspaniała atmosfera, nawiązałem nowe super przyjaźnie. Opiekunki były super, pomocne i miłe. Moje wrażenia są super i za rok jadę do Hiszpanii.”

Jakub - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

społeczność

certyfikaty