Włochy Adriatyckie 

Mirabilandia, plażowanie, Rzym, Asyż, Wenecja

Bella Italia, pizza i pasta, słońce i morze to obraz Włoch, jaki odkryjesz na kolonii Włochy Adriatyckie. Tu dzieje się wiele, szaleństwa w parku rozrywki w Mirabilandii, na plażach w Rimini i w dyskotekach pozostaną na długo w pamięci. Czeka nas również podróż w czasie, kiedy to zwiedzimy uduchowiony Asyż, wieczne miasto Rzym oraz imprezową Wenecję. Obóz młodzieżowy Włochy Adriatyckie to świetna zabawa na riwierze i czas urozmaicony wycieczkami. Dołącz do naszego autokaru w miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańska, Katowice, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

98%
 

zakwaterowanie

81%
 

wyżywienie

74%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 995 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski, przejazd do Włoch.

DZIEŃ 2:

przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w obiekcie (od godz. 16:00), zapoznanie się z okolicą i bazą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3–7:

wypoczynek i realizacja programu

  • plażowanie na plażach w Rimini, kąpiele w morzu
  • spacery po urokliwych, pełnych romantyzmu i tajemniczych uliczkach Rimini, m.in. stare miasto, most Tyberiusza, Łuk Augusta
  • gry, mecze, zawody sportowe, konkursy, zajęcia rekreacyjne
  • udział w aktualnych wydarzeniach organizowanych przez miasto
  • dla chętnych wyjście do lokalnej dyskoteki (uczestnicy 16+, wstęp dodatkowo płatny ok. 15–25 EUR)
  • 2 dni zabawy w Mirabilandii – wycieczka do Mirabilandia Parks, największego parku rozrywki we Włoszech, 6 stref tematycznych i prawie 50 atrakcji, 15 porywających show i spektakli, NOWOŚĆ! Ducati World – nowa strefa tematyczna, oprócz tego atrakcje dla dzieci, przygodowe, w krainie Majów, tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek, wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe, miasteczko filmowe
  • dla chętnych (w drugim dniu pobytu w Mirabilandii) możliwość wejścia do Mirabilandii Beach – aquaparku o tematyce karaibskiej, w którym do dyspozycji odwiedzających są baseny, zjeżdżalnie i plaże – dopłata ok. 14 EUR (min. 10 osób)
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 8:

śniadanie, wyjazd z Riwiery Adriatyckiej i przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze odwiedzimy Asyż ze słynną bazyliką św. Franciszka, spacer uliczkami „kamiennego miasta”. Przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:

śniadanie, przejazd do Watykanu, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Piotra, następnie w Rzymie zobaczymy zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, fontannę di Trevi, plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna. Przejazd do Toskanii, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

śniadanie, przejazd do Wenecji, w której spędzimy 9 godzin. Transfer kanałem do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Marka, pałac Dożów (z zewnątrz), słynny most Westchnień, wieżę zegarową, dzwonnicę (z zewnątrz), Ponte di Rialto. Wieczorem kolacja w formie suchego prowiantu. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do kraju.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Polski.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Republika San Marino

Wycieczka do jednego z najmniejszych krajów Europy, spacer na szczyty Monte Titano, zobaczymy m.in. stare miasto, bazylikę San Marino, przełęcz Czarownic, połączone murem zamki obronne San Marino.

25 zł

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
149 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Riwiera Adriatycka: hotel Ideale** – położony w dzielnicy Bellariva przy deptaku ze sklepikami i gastronomią, w pierwszym rzędzie od pięknej, piaszczystej plaży. Kameralny obiekt posiadający 3- i 4-osobowe pokoje (łóżka pojedyncze i piętrowe) z łazienką i TV. Oprócz tego w hotelu znajduje się restauracja, sala telewizyjna, duży taras, winda, bar.

okolice Rzymu, Toskania: pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami (łóżka pojedyncze i piętrowe)

Trzy posiłki dziennie w czasie pobytu na Riwierze Adriatyckiej; pierwsze świadczenie w obiekcie: obiadokolacja, ostatnie: śniadanie. Kuchnia włoska. Pozostałe świadczenia żywieniowe zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, 8 noclegów we Włoszech (6 noclegów na Riwierze Adriatyckiej, 1 nocleg w okolicach Rzymu, 1 nocleg w Toskanii), wyżywienie, realizację programu, wjazdy do miast, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty, ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową do Włoch. Obowiązkowe wydatki programowe: ok. 79 EUR (w tym: wstęp do Mirabilandii, wstępy na plażę, zestaw audio w Watykanie, Rzymie i Wenecji, bilety na metro w Rzymie, rejs kanałem w Wenecji, usługi przewodników, taksa klimatyczna), kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia to ok. 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

społeczność

certyfikaty