Albania - Durres 

Bałkańska przygoda nad Adriatykiem

Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! Albania to bałkański klimat i polska moc, które sprawią, że nie zapomnisz tych kolonii. Po drodze zwiedzimy piękny Budapeszt i poczujemy się w gościach u bratanków, a w drodze powrotnej odwiedzimy Aquapark Petroland. W czasie kolonii będzie okazja do zabawy i zwiedzania. Wycieczka do Tirany w połączeniu z przepiękną Krują oraz rejs na wyspę Sazan i półwysep Karaburun pozwolą poczuć się turystą w Albanii. Hej turysto! jedź z nami ka kolonie do Albanii, wyjeżdżamy z takich miast jak: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

100%
 

zakwaterowanie

94%
 

wyżywienie

74%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 118 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski i przejazd na nocleg w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 2:

po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską): plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd w kierunku Albanii.

DZIEŃ 3:

przyjazd do hotelu w Durres, zakwaterowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4–9:

pobyt na wybrzeżu albańskim i realizacja programu:

  • wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele w morzu i w basenie,
  • wizyta w Durres, gdzie podczas spaceru zobaczymy rzymski amfiteatr, termy rzymskie, forum rzymskie, pozostałości murów obronnych, wenecką wieżę, prawosławną katedrę św. Piotra i św. Astiusa, Wielki Meczet,
  • gry i zabawy na terenie hotelu, korzystanie z infrastruktury,
  • gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych na miejscu.

DZIEŃ 10:

po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny, obiad. Po obiedzie przejazd do Serbii, w czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Aquaparku Petrolandu, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Następnie 8-godzinny pobyt w Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie. Aquapark zajmuje 7 ha i proponuje swoim gościom 6 basenów, m.in. basen ze sztuczną falą, basen relax, basen dla dzieci, rwącą rzekę, baseny ze zjeżdżalniami; zjeżdżalnie o różnej wysokości i długości, plaże, na których można odpocząć lub skorzystać z przestrzeni do uprawiania sportu. Podczas pobytu posiłek w formie fast food. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 12:

przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy 12/13 dzień.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 25 osobach chętnych.

Tirana i Kruja

Wizyta w Kruji, najładniejszej miejscowości turystycznej Albanii, zobaczymy m.in. słynną turecką uliczkę z licznymi pamiątkami oraz twierdzę Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii. Następnie wjazd na górę Dajti kolejką gondolową, widok na Tiranę z góry. Krótki spacer po centrum Tirany, Bunk'art, czyli muzeum znajdujące się w przeciwatomowym bunkrze! Dalej plac Skanderbega, Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe, Piramida Hodży i plac św. Matki Teresy.

35 zł
Rejs na wyspę Sazan i półwysep Karaburun

Przejazd do Wlory, czyli miasta, w którym ogłoszono niepodległość Albanii. To jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie zwiedzamy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem jest ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpływamy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum.

40 zł

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
139 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Albania: hotel Kolaveri*** w Durres. Kompleks wypoczynkowy położony zaledwie 200 m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki-wille, dwie restauracje, dwie kawiarnie, zespół trzech basenów, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Dostęp do internetu w lobby przy recepcji. Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 4–5 osób: dwa pokoje sypialne, łazienka, klimatyzacja, TV. Apartament trzypokojowy dla 8 osób: trzy pokoje sypialne (możliwe łóżko piętrowe), dwie łazienki, klimatyzacja, TV.

Nocleg tranzytowy w okolicach Budapesztu: hostel/akademik.

W Albanii 3 posiłki dziennie. Pierwsze świadczenie w hotelu – kolacja w dniu przyjazdu, ostatnie – obiad. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, zakwaterowanie (7 noclegów w Albanii oraz 1 nocleg w okolicach Budapesztu), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe 57 EUR (w tym: komunikacja miejska w Budapeszcie, przewodnik w Budapeszcie, pobyt z posiłkiem w Petrolandzie, taksa klimatyczna), kaucja zwrotna w hotelu 15 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

społeczność

certyfikaty