Albania - Durres 2019

  • nowość

Bałkańska przygoda nad Adriatykiem

od1897 zł

Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! Albania 2019 to nowość w naszej ofercie kolonii i obozów. Bałkański klimat i polska moc sprawią, że nie zapomnisz tych kolonii. Po drodze zwiedzimy piękny Budapeszt, a w drodze powrotnej odwiedzimy Aquapark Petroland. W czasie kolonii będzie okazja do zabawy i zwiedzania. Wycieczka do Tirany i Adventure Park oraz wycieczka do najsłynniejszej miejscowości turystycznej w Albanii jaką jest Kruja z wizytą w aquaparku lub rejs na wyspę Sazan i półwysep Karaburun. Do Albanii wyjedziemy z takich miasta jak: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

100%
 

zakwaterowanie

93%
 

wyżywienie

91%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 44 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski i przejazd do Budapesztu na nocleg.

DZIEŃ 2:

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską): plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd w kierunku Albanii.

DZIEŃ 3:

przyjazd do hotelu w Durres, zakwaterowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4–9:

pobyt na wybrzeżu albańskim i realizacja programu:

  • wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele w morzu i w basenie,
  • gry i zabawy na terenie hotelu, korzystanie z infrastruktury,
  • gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych na miejscu.

DZIEŃ 10:

po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny, obiad. Po obiedzie przejazd do centrum Durres, gdzie podczas spaceru zobaczymy rzymski amfiteatr, termy rzymskie, forum rzymskie, pozostałości murów obronnych, wenecką wieżę, prawosławną katedra św. Piotra i św. Astiusa, Wielki Meczet. Kolacja w postaci suchego prowiantu. Przejazd do Serbii.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Aquaparku Petrolandu, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Następnie 8-godzinny pobyt w Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie. Aquapark zajmuje 7 ha i proponuje swoim gościom 6 basenów, m.in. basen ze sztuczną falą, basen relax, basen dla dzieci, rwącą rzekę, baseny ze zjeżdżalniami; zjeżdżalnie o różnej wysokości i długości, plaże, na których można odpocząć lub skorzystać z przestrzeni do uprawiania sportu. Podczas pobytu posiłek w formie fast food. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 12:

przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy 12/13 dzień.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 25 osobach chętnych.

Tirana i Dajti Adventure Park

Przejazd do Tirany, krótki spacer po centrum i przejazd do Bunk'artu, czyli muzeum znajdującego się w przeciwatomowym bunkrze! Następnie wjazd na górę Dajti kolejką gondolową, gdzie czekają atrakcje parku linowego Adventure Park Dajti!

35 €
Kruja i aquapark

Wizyta w Kruji, najładniejszej miejscowości turystycznej w Albanii, zobaczymy m.in. słynną turecką uliczkę z licznymi pamiątkami oraz twierdzę Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii. Po czasie spędzonym w Kruji kierujemy się do znajdującego się pod Tiraną aquaparku, gdzie spędzamy czas na zabawie.

25 €
Rejs na wyspę Sazan i półwysep Karaburun

Przejazd do Wlory, czyli miasta, w którym ogłoszono niepodległość Albanii. To jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie zwiedzamy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem jest ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpływamy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum.

40 €

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
139 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
119 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
89 zł
Opole
129 zł
Poznań
129 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
139 zł
Wrocław
119 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka WAKACJE 2019

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Albania: hotel Kolaveri*** w Durres. Kompleks wypoczynkowy położony zaledwie 200 m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki-wille, dwie restauracje, dwie kawiarnie, zespół trzech basenów, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Dostęp do internetu w lobby przy recepcji. Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 4–5 osób: dwa pokoje sypialne, łazienka, aneks kuchenny, lodówka, klimatyzacja, TV. Apartament trzypokojowy dla 8 osób: trzy pokoje sypialne (możliwe łóżko piętrowe), dwie łazienki, aneks kuchenny, lodówka, klimatyzacja, TV.

Budapeszt: hotel ***, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami.

W Albanii 3 posiłki dziennie. Pierwsze świadczenie w hotelu – kolacja w dniu przyjazdu do hotelu, ostatnie – obiad + suchy prowiant w dniu wyjazdu. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, zakwaterowanie (7 noclegów w Albanii oraz 1 nocleg w Budapeszcie), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe 45 EUR (w tym: komunikacja miejska w Budapeszcie 6 EUR, przewodnik w Budapeszcie 11 EUR, pobyt z posiłkiem w Petrolandzie 16 EUR, taksa klimatyczna 12 EUR), kaucja zwrotna w hotelu 15 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Turnus Hotel Kolaveri ***

1

04.07.2019 - 15.07.2019

1897zł

brak miejsc

2

11.07.2019 - 22.07.2019

1897zł

brak miejsc

Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Czytaj więcej.

“Bardzo ciekawe zabawy integracyjne. Dobrze rozporządzony czas wolny. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca. ”

Rafał - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Wyjazd był cudowny, ponieważ nauczyciele organizowali nam czas abysmy się nie nudzili. Poznałam wiele cudownych osób, z którymi mam zamiar utrzymać kontakt. Były ciekawe wyjazdy, które poszerzyły moją wiedzę o Albanii. Dzięki tej kolonii przeżyłam cudowną przygodę, którą zapamiętam na bardzo długo. ”

Zofia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Moim zdaniem było wystarczająco wycieczek. Zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc. Moim zdaniem ta kolonia była najlepsza ze wszystkich. Dostaliśmy darmową wycieczkę za trudną podróż do Albanii. ”

Katarzyna - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Uważam, że było bardzo fajnie. Podobały mi się wszystkie wycieczki chociaż na niektórych było bardzo ciężko wytrzymać w tym upale. Całą kolonię oceniam na 9,5 /10. Pokoje były czyste zadbane. Z całego serca polecam to biuro podróży oraz hotel. ”

Martyna - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Uważam, że było bardzo fajnie pominmo trochę ciężkich wycieczek jak dla mnie. Dużo zwiedzilismy przez te parę dni było dużo czasu wolnego, który można było przeznaczyć na miasto plażę albo basen, było dobre jedzenie, poznałam bardzo fajne osoby, które będzie ciężko zapomnieć i super wychowawcy!”

Oliwia - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Sądzę, że ta kolonia była jedną z najlepszych kolonii, dlatego że poznałam bardzo dużo miłych i przyjaznych ludzi dzięki czemu zyskałam nowe znajomości z których jestem zadowolona. Bardzo podobały mi się atrakcje które były, dzięki czemu umiliły mi tutaj pobyt. Podobał mi się basen i wycieczki mimo zmęczenia dlatego że było warto. Bardzo podobała mi się integracja razem z ludźmi. Różne gry czy zabawy połączyły nas dzięki czemu mogliśmy siebie bardziej poznać. ”

Emilia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Było bardzo fajnie miłe osoby i opiekunowie. Bardzo był chciała pojechać jeszcze raz. Super przygoda. ”

Wiktoria - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo mi się podobało i było dużo atrakcji. Obiady i kolacje się powtarzały. Poznałam bardzo dużo nowych i ciekawych osób. ”

Emilia - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo mi się podobało i było dużo atrakcji. Najmniej podobała mi się pierwsza wycieczka, ponieważ była bardzo męcząca. Obiady i kolacje powtarzały się. ”

Karolina - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo dobre relacje między uczestnikami kolonii i wychowawcami, bardzo zabawni, mili, pomocni. Najlepsza kolonia. Bardzo fajnie wspaniałe wycieczki, pobyt i krótko mówiąc wszystko. Miła atmosfera w autokarze kierowcy najlepsi, zabawni i wspaniali. ”

Kacper - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty