Albania - Durres 2018

 • nowość

Bałkańska przygoda nad Adriatykiem

 • wiek:
  12-17 lat
 • dostępność:
  brak miejsc
 • zakwaterowanie:
  Hotel Kolaveri ***
od1897zł

Kolonie na albańskim wybrzeżu to nowość w naszej ofercie. Do wyjazdu nad tę część Adriatyku zachęcają szerokie i piaszczyste plaże, przejrzysta woda i cudowna pogoda, której zawsze można być pewnym. Jeśli dodamy do tego niepowtarzalne krajobrazy, łączące w sobie lśniące morze i malownicze góry, już wiemy, dlaczego Albanię uznano za drugą Chorwację, idealne miejsce na obóz młodzieżowy 2018. Najbardziej znane miejscowości turystyczne Albanii to Durrës na północy, dalej na południe Wlora i na samym końcu albańskiego wybrzeża, tuż przy greckiej granicy, Saranda. W Durrës, jednym z najstarszych miast Albanii, znajdziemy rzymskie zabytki (amfiteatr, termy, forum), pozostałości murów obronnych, wieżę wenecką. Do adriatyckiej przygody możesz dołączyć w całej Polsce, wsiadaj do autokaru gdzie ci pasuje! Wybierz sam: Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Ostróda.

DZIEŃ 1:

wyjazd z Polski i przejazd w kierunku Albanii.

DZIEŃ 2:

przyjazd do hotelu w Durres, zakwaterowanie, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9:

pobyt na wybrzeżu albańskim i realizacja programu:

 • wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,
 • całodzienna wycieczka APOLLONIA – WLORA – ORIKUM - zwiedzane Apollonii - starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Obok ruin Apollonii znajdują się wzniesione w XII wieku: bizantyjska świątynia oraz klasztor, w którym obecnie jest muzem. Następnie zwiedzanie Wlory, jednego z największych miast Albanii i drugiego największego portu. Nad miastem wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba - siedziba muzułmańskiej sekty bektaszytów. Zwiedzanie muzeum, meczetu Muradiuta z 1542r. Następnie przejazd do punktu widokowego „Zimna Woda” z pięknym widokiem na morze Jońskie i dalej przejazd przez Orikum, małe miasteczka na południe od Wlory,
 • wędrówki po okolicy – urokliwe, pełne historii i klimatu miasteczko,
 • zwiedzanie Durres: rzymski amfiteatr, termy rzymskie, forum rzymskie, pozostałości murów obronnych, wenecka wieża, pałac byłego albańskiego króla Zoga I, prawosławna katedra w. Piotra i św. Astiusa, Wielki Meczet, Muzeum Archeologiczne,
 • gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
 • dla chętnych wyjście do dyskoteki (uczestnicy 16+, wstęp dodatkowo płatny ok. 10 EUR/wstęp, minimum 10 uczestników),
 • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych na miejscu.

DZIEŃ 10:

po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny, obiad. Po obiedzie wyjazd do kraju. Kolacja w postaci suchego prowiantu.

DZIEŃ 11:

śniadanie i obiad, kolacja w postaci suchego prowiantu. Przyjazd do Polski.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Berat

Wycieczka półdniowa. Berat, nazywany jest Miastem Stu Okien. Po ciekawej historii pozostało wiele zabytków, z górującą nad okolicą średniowieczną twierdzą bizantyjską, meczetem z XV w, średniowiecznym Mangalem i dzielnicą jednopiętrowych zabytkowych domów. Zamek jest do dzisiaj zamieszkały, a w środku oczarowują budowle powstałe w XIII w. Ponadto wizyta w muzeum ikon Onufrego. Berat otrzymał miano miasta-muzeum, dzięki oryginalnej architekturze utrzymanej w nienaruszonym stanie przez wieki.

30 €
Szkodra – Lezhe

Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Szkodry. Centrum miasta obejmuje reprezentacyjny deptak z kawiarniami, hostelami, klubami i galeriami oraz trzy główne obiekty sakralne w mieście (tworzą trójkąt) – kościół, cerkiew i meczet. Zwiedzanie muzeum archeologicznego i etnograficznego. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Zamek wznosi się u zbiegu rzek Bunes, Drin i Kir. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę i Jezioro Szkoderskie. Podczas powrotu postój w Lezhe, gdzie znajduje się miejsce pochówku i mauzoleum Skanderbega. Powrót do Durres.

30 €
Pogradec – św. Neum – Ohryd

Wycieczka całodzienna. Przejazd do Podgradec, czas wolny, a następnie przejazd do Macedonii do monastyru św. Nauma z X w. - Klasztor został wybudowany przez św.Nauma w początkach X wieku. Św.Naum był uczniem świętych Cyryla i Metodego i wg legendy współtwórcą cyrylicy. Przejazd do Ochrydu - „Jerozolimy Bałkanów”, zwiedzanie m.in.: monastyru św. Pantalejmona, cerkwi Bogorodzicy, twierdzy cara Samela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruin amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkwi Św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkwi św. Jana z Kaneo, Cerkwi św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Wieczorem powrót do Durres.

45 €

Częstochowa

129 zł
Gdańsk
169 zł
Katowice
119 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
89 zł
Ostróda
0 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka ZALOGOWANI NA WAKACJACH 2018

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Hotel Kolaveri*** - Durres
Kompleks Wypoczynkowy położony jest zaledwie 200m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie znajduje się: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki-wille. W ramach kompleksu znajdują się dwie restauracje, dwie kawiarnie, kompleks trzech basenów, dyskoteka, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Na terenie całego obiektu bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.
Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 5 osób składa się z 2 pokoi, łazienki, aneksu kuchennego, lodówka, klimatyzacja, TV. Apartament trzypokojowy dla 8 osób składa się z 3 pokoi sypialnych (możliwe łóżko piętrowe) z 2 łazienkami, aneksu kuchennego, lodówki, klimatyzacja, TV.

3 posiłki dziennie w czasie pobytu na albańskim wybrzeżu. Pierwsze świadczenie w hotelu – kolacja, ostatnie – obiad. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie.

transport autokarowy, zakwaterowanie (8 noclegów w Albanii), wyżywienie, realizację programu, opiekę kierownika kolonii, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), suchy prowiant na drogę dojazdową, obowiązkowe wydatki programowe 39 EUR (taksa klimatyczna, bilety wstępu w Durres, przewodnik i bilety wstępu na wycieczce Apollonia – Wlora – Orikum), kaucja zwrotna w hotelu 15 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia 60 – 80 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Turnus Hotel Kolaveri ***

1

29.06.2018 - 09.07.2018

1897zł

brak miejsc

Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Czytaj więcej.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty