Wakacje warto zaplanować - kolonie i obozy 2019

2018.04.30 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach

Do tegorocznych kolonii zostały prawie dwa miesiące. Niektórzy nie zdecydowali się jeszcze dokąd pojadą na wakacje w tym roku, ale są tacy, którzy już planują kolonie i obozy młodzieżowe 2019! O przyszłorocznych wakacjach myślą już na pewno poważni organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, którzy przygotowują nowe atrakcje, szykują zmiany w scenariuszach zajęć, szukają fantastycznych lokalizacji, szkolą kadrę, pracują nad ofertą, którą ogłoszą jesienią. Wakacje 2019 już za kilka tygodni pojawią się w planach dorosłych, którzy na początku nowego roku szkolnego zaczną zastanawiać się, dokąd wysłać po jego zakończeniu swoje pociechy. Nie ma w tym nic dziwnego. Zapobiegliwi rodzice wiedzą, że najbardziej atrakcyjne oferty rozchodzą się szybko. Miejsc na koloniach raczej nikomu nie zabraknie, ale kto decyduje się na zakup późno, ryzykuje, że nie zdobędzie wymarzonej lokalizacji, ulubionego programu czy wygodnego dla siebie terminu.
Oczywiście organizatorzy dbają o to, by lokalizacje były jak najlepsze, a programy kolonijne atrakcyjne, ale siłą dobrej oferty kolonijnej jest to, że każdy może sobie z niej wybrać to, co jemu akurat pasuje najbardziej. Dlatego jedni będą woleli pojechać na kolonie na Mazurach, inni zechcą spędzić obóz młodzieżowy nad morzem. Ktoś wybierze wakacje w Chorwacji, a ktoś nie wyobraża sobie innego wariantu niż kolonie w Hiszpanii. Niektórzy preferują kolonie w Polsce, a inni obozy młodzieżowe za granicą. Inny program wolą najmłodsze dzieci, a co innego kręci młodzież. Dodajmy jeszcze, i to na pewno nie będzie ostatnia opcja, którą przy zakupie kolonii bierze się pod uwagę, że część woli pojechać na wakacje od razu po zakończeniu roku szkolnego, a część woli zaczekać na ostatni turnus.
Dlatego im wcześniej zaplanujemy kolonie i obozy 2019, tym większa pewność, że wybierzemy sobie takie kierunki, takie terminy, takie atrakcje, jakie nam pasują najbardziej, a nie takie, jakie akurat jeszcze zostały. A udane kolonie to przecież warunek konieczny udanych wakacji, zarówno w tym roku, jak i w kolejnych :)

społeczność

certyfikaty