Kolonie letnie - w poszukiwaniu trendów. Czy oldschool może być na czasie?

2018.02.28 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach

Podążanie za trendami jest dziś obowiązkiem przedsiębiorcy i właściwie w każdej branży możemy zauważyć dążenie do spełnienia oczekiwań klienta. Liczący się gracz na rynku chce, aby jego klienci czuli się wyróżnieni przez produkt jaki kupują. Również branża turystyczna szybko reaguje na aktualne kierunki w modzie. Na przestrzeni lat obserwujemy zmiany w poszczególnych segmentach. Na przykład dziś nie jeździmy na wczasy odchudzające, ale na obozy fit prowadzone przez znane trenerki.

Również młodzi turyści jasno określają swoje potrzeby i dyktują tematykę swojego wypoczynku. Ci nieco starsi chętnie wybierają kolonie i obozy w Lloret de Mar, Złotych Piaskach i na innych znanych riwierach. Młodsi natomiast potrzebują czegoś więcej niż słońce, plaża i lokalne atrakcje. Jest to grupa klientów nastawiona na kolonie i obozy w określonej konwencji. Mogą to być gry RPG, fantasy, fabuła filmu czy bajki, kolonie sportowe, artystyczne, aktywne obozy. Zawsze jednak musi się coś dziać i najlepiej w grupie, w której uczestnicy chcą się bawić razem. Integracja podczas wszelkich gier zespołowych daje poczucie przynależności i akceptacji w grupie. Z czasem dziecko samo zauważa, że przy grach zespołowych jest więcej radości niż gdyby robiło to samo.

Oczywiście zwykła koszykówka czy siatkówka może nie być już atrakcyjna, dlatego kolonie i obozy młodzieżowe 2018 to możliwość spróbowania nietypowych gier zespołowych, takich jak: you.fo czy passball, w czasie których zawodnicy ubrani w oryginalne stroje toczą wesołą rozgrywkę piłkarską. Równie ciekawą i zdobywającą coraz większą popularność grą jest korfball. Ta z kolei gra zespołowa wyszła poza ramy kolonii i obozów i trafiła już na lekcje wychowania fizycznego w szkołach. Jak widać nie tylko organizatorzy kolonii i obozów starają się sprostać dzisiejszym trendom, ale szkoła również nie pozostaje w tyle.

Ciekawie zorganizowane kolonie i obozy z mnóstwem wszelkich atrakcji i gier to gwarancja oderwania uczestników od rzeczywistości cyfrowej. Organizatorzy w coraz większym stopniu dbają o rozwijanie pasji artystycznych, manualnych i sportowych. Dlatego właśnie organizowane dzisiaj kolonie i obozy zawierają aktywności na wielu płaszczyznach.

Dla niektórych są to kolonie w nowoczesnym wydaniu, dla innych oldschool, jednak czy nie można tego połączyć i stworzyć nowy trend? Wydaje się, że właśnie taki kierunek został obrany w wielu branżach i sferach życia, nie tylko na rynku kolonii i obozów.

społeczność

certyfikaty