U Stóp Śnieżki

  • nowość

Wrocław - Karpacz - Śnieżka - Wang

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj
od 427 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Przejazd do Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem: spacer od wpisanej na listę UNESCO Hali Stulecia aż do Ogrodu Japońskiego. Później poznamy miasto od innej, wodnej perspektywy w czasie rejsu statkiem po Odrze. Przejazd do Karpacza, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie + suchy prowiant, piesza wycieczka na Kopę i Śnieżkę z przewodnikiem. Ewentualnie: wjazd i zjazd na Kopę w drodze na Śnieżkę (22 zł/os.)
Kopa (1377 m n.p.m.) to niewielka wyniosłość na Równi pod Śnieżką. Na Kopę można wjechać kolejką z Karpacza. Niedaleko szczytu położone jest schronisko turystyczne Dom Śląski. Z tego miejsca wędrówka na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy - trwa mniej więcej godzinę. Wejście piesze z Karpacza na Śnieżkę trwa minimum 2,5 godziny.
Śnieżka (1602 m n.p.m.) – jest symbolem zarówno Karpacza jak i Karkonoszy. Góruje nad Karpaczem (200 m ponad Równię pod Śnieżką), to graniczny szczyt, wchodzi w skład szczytów Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Karkonoszach. Powrót do ośrodka, kolacja, nocleg

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie atrakcji Karpacza.
Kościółek Wang - Średniowieczna drewniana Świątynia Wang stanowi największą atrakcję Karpacza. Położona jest w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Została zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii w początkowym okresie chrystianizacji Skandynawii, a jego architektura łączy elementy sztuki romańskiej z ludową nordycką.
Sztolnia Kowary.
Obiad w drodze powrotnej.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem,  2 noclegi, wyżywienie, bilety wstępu: Ogród Japoński, rejs po Odrze, Sztolnia Kowary, wstęp do KPN, Kościółek Wang,  usługi przewodników, ubezpieczenie NNW, opieka pilota.

427 zł/osoba przy 45 uczestnikach;

457 zł/osoba przy 40 uczestnikach;

487 zł/osoba przy 35 uczestnikach;

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty