U Stóp Śnieżki

Wrocław - Karpacz - Śnieżka - Wang - Sztolnia Kowary

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj
od 437 zł przy 46 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Przejazd do Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem: spacer od wpisanej na listę UNESCO Hali Stulecia aż do Ogrodu Japońskiego. Później poznamy miasto od innej, wodnej perspektywy w czasie rejsu statkiem po Odrze. Przejazd do Karpacza, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie + suchy prowiant, piesza wycieczka na Kopę i  Śnieżkę z przewodnikiem.   Ewentualnie: wjazd i zjazd na Kopę w drodze na Śnieżkę (30 zł/os.), tylko wjazd – 25 zł/ os.
Kopa (1377 m n.p.m.) to niewielka wyniosłość na Równi pod Śnieżką. Na Kopę można wjechać kolejką z Karpacza. Niedaleko szczytu położone jest schronisko turystyczne Dom Śląski. Z tego miejsca wędrówka na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy - trwa mniej więcej godzinę. Wejście piesze z Karpacza na Śnieżkę trwa minimum 2,5 godziny.
Śnieżka (1602 m n.p.m.) – jest symbolem zarówno Karpacza jak i Karkonoszy. Góruje nad Karpaczem (200 m ponad Równię pod Śnieżką), to graniczny szczyt, wchodzi w skład szczytów Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Karkonoszach.  

Powrót do ośrodka, kolacja, nocleg

DZIEŃ 3:

Śniadanie , wykwaterowanie, zwiedzanie atrakcji Karpacza: Kościółek Wang  - Średniowieczna drewniana Świątynia Wang stanowi największą atrakcję Karpacza. Położona jest w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Została zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii w początkowym okresie chrystianizacji Skandynawii, a jego architektura łączy elementy sztuki romańskiej z ludową nordycką. Sztolnia Kowary - podziemna trasa turystyczna o długości około 1200 m w nieczynnej kopalni rudy uranu w Kowarach, opowiada o historii górnictwa kowarskiego związanego przez ponad 800 lat z wydobywaniem minerałów, kruszców, żelaza , srebra oraz rudy uranu. Ewentualny obiad  w drodze powrotnej za dopłatą ok. 20 zł/os.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 2 noclegi, wyżywienie, bilety wstępu: rejs po Odrze, Ogród Japoński,  wstęp do KPN, Kościółek Wang,  Sztolnia Kowary, usługi przewodników, ubezpieczenie NNW, opieka pilota, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, dodatkowy opiekun 149 zł/grupa).

od 437 zł/osoba przy 46-44 uczestnikach;

od 467 zł/osoba przy 43-40 uczestnikach;

od 497 zł/osoba przy 39-35 uczestnikach;

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty