Szwecja

OFERTA ARCHIWALNA

Kraina Pippi

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    zagranica

Uczestnicy wycieczki poznają Szwecję, zafascynują się książkami i przeżyją morską przygodę. Rejs statkiem, wycieczka przez Szwecję, zwiedzanie i zabawa w tematycznym parku rozrywki - ta wyprawa zachwyci całą grupę. W wyjątkowym parku rozrywki w Vimmerby, dzieci odkryją bajkowy świat, stworzony na podstawie książek Astrid Lindgren. To wesołe wyjątkowe miasteczko tętni życiem bohaterów wszystkich jej powieści. Tu króluje zabawa: gra w chowanego z Pippi, odkrywanie świata Nilsa Paluszka, wspólne śpiewanie i sprawdzanie, czy Karlsson znów lata z dachu – to wszystko sprawi dzieciom mnóstwo radości!

1 DZIEŃ (środa)

Wyjazd z Olsztyna o godz. 14:00 i przejazd na terminal w Gdyni. Wejście na pokład, zakwaterowanie w kabinach 4- osobowych wewnętrznych. O godzinie 19:30 wypłynięcie z portu. Na pokładzie promu podczas rejsu – dyskoteka.

2 DZIEŃ (czwartek)

Rano bufet śniadaniowy na promie. Przypływamy do Karlskrony w Szwecji godz. 7.45. Wyjeżdżamy autokarem z terminalu promowego w kierunku Vimmerby (220 km). Po drodze konkursy, filmy i inne atrakcje dla dzieci.
Dojeżdżamy do Świata Astrid Lindgren w Vimmerby ok. godz. 11.00. Całą resztę dnia możemy odkrywać miejsca znane z jej książek – zajrzeć do Villa Villekulla, gdzie mieszka Pippi, odwiedzić Bullerbyn, wejść do drewutni Emila, a nawet spotkać bohaterów książek. Na miejscu jest mnóstwo atrakcji – pomysłowe place zabaw, miasteczko Vimmerby w miniaturze (nawet dzieci muszą się schylać wchodząc do domów), krótkie przedstawienia teatralne, tor przeszkód „nie-dotykaj-ziemi” i oczywiście bary, restauracje i sklepy z pamiątkami.
Po południu (o godz. 16.00) wyjeżdżamy z Vimmerby w stronę terminalu promowego w Karlskronie (220 km). Wypłynięcie promu z Karlskrony o 22.00.

3 DZIEŃ (piątek)

Śniadanie na promie, przypłynięcie do portu w Gdyni godz. 7:30 i przejazd do Olsztyna. Planowane zakończenie wycieczki 3 w Olsztynie ok. 12:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transfer Olsztyn – Gdynia – Olsztyn, 2 noclegi na promie w kabinach 4-osobowych, 2 śniadania, 1 zestaw piknikowy w Szwecji, 1 kolacja na promie, program turystyczny, opiekę pilota/ przewodnika w Szwecji, ubezpieczenie NNW i KL, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 339 zł/grupa).

Pobytu w parku rozrywki w Vimmerby Świat Astrid Lingren (płatny dodatkowo):
w okresie 15.05-11.06.2020 dzieci do lat 14  płacą 220 kr/os., powyżej 14 lat - 295 kr/os.
w okresie 12.06- 23.08.2020 dzieci do lat 14 płacą 330 kr/os., powyżej 14 lat - 440 kr/os.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty