Cesarski Wiedeń

OFERTA ARCHIWALNA

Wiedeń - Bratysława

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    szkoła średnia
  • kierunek:
    zagranica

Dzień 1:

Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie w obiekcie w ok. Wiednia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem na komentowany objazd miasta (3h). W programie Ring z budynkami: Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlamentu, Ratusza, Kościoła Wotywnego, Muzeum Sztuki Użytkowej. W Parku Miejskim stop na fotkę z najsłynniejszym pomnikiem miasta: „złotym Straussem” tutaj także pierwsza część quizu o Wiedniu. Następnie przejazd pod „bajkowy dom” zaprojektowany przez malarza Friedensreicha Hundertwassera. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Sali Marmurowej w Pałacu Belweder i zwiedzanie Galerii Austriackiej, gdzie znajdują się obrazy Gustawa Klimta. Na zakończenie pobytu w Belwederze chwila czasu wolnego w ogrodach skąd rozciąga się imponująca panorama w kierunku starówki.
Po południu rekreacja w Parku Rozrywki na Praterze (atrakcje płatne we własnym zakresie np. Diabelskie Koło 5,50 EUR) lub Muzeum Techniki w Wiedniu – 4 piętra poświęcone historii techniki. Wszystkiego tutaj można dotknąć, sprawdzić jak działa, eksperymentować do woli!
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem (3h) i spacer przez Plac Karola, na którym znajdują się: Towarzystwo Muzyczne (miejsce znanego Koncertu Noworocznego), barokowy kościół Karola Boromeusza, secesyjne pawilony Otto Wagenra, budynek Secesji – tutaj druga część quizu o Wiedniu w ramach godzinnego zwiedzania kolekcji Muzeum Historii Miasta Wiednia ze świętą ekspozycją prezentującą historię Wiednia.
Czas do dyspozycji uczestników
Spotkanie z przewodnikiem na interaktywny spacer przez starówkę (3h). Młodzież podzielona jest na kilkuosobowe zespoły i rozwiązuje przygotowane zadania. W ramach spaceru uczniowie poznają: cesarską rezydencję Hofburg (8,2 EUR), najekskluzywniejszą ulicę Kohlmarkt, elegancki plac Graben, gotycką Katedrę św. Szczepana (2 EUR), siedzibę Zakonu Krzyżackiego przy Singergasse, secesyjny zegar figuralny Anker, historię Wiedeńskiego Trójkąta Bermudzkiego oraz wiele malowniczych zaułków starówki. Po zwiedzaniu starówki i podsumowaniu pracy zespołów przejazd do Muzeum Techniki na godzinną lekcję muzealną. Kolekcja muzealna należy do czołowych w Europie!!  Późnym popołudniem będziemy na wzgórzu Kahlenberg, które jest znane każdemu Polakowi jako miejsce odsieczy wiedeńskiej. Przepiękne widoki na Dunaj i Wiedeń.  Powrót do hotelu w Bratysławie, obiadokolacja. Spacer po Bratysławie, gdzie zobaczymy centrum starówki: ratusz,  Teatr Narodowy, kontrkadedrę św. Marcina oraz najstarsze ulice miasta: Michalską, ul. Venturską. Nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Bratysławy, gdzie zobaczymy Rynek na Starym Mieście, Brama Michalska, ulica Michalska i Venturska – najstarsze ulice miasta, Pałac Prymasowski i Prezydencki, Kościół Franciszkański, parlament z panoramą Bratysławy oraz Zamek Królewski (z zewnątrz). Przejazd przez Czechy  z przerwą na posiłek na terenie Polski.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport z Olsztyna, 3 noclegi w hostelu w okolicy Wiednia, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej, opiekę pilota – przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL, opiekunowie gratis (1/ 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 249 zł/grupa), wstępy (Albertina, Belweder Galeria, Miejskie Muzeum Historyczne, Muzeum Techniki)

pozostałych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  w kwocie ok. 11 EUR / os. oraz kosztu przewodnika lokalnego 3 x 3 godziny w kwocie  11 EUR/ os.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty