Szlak Piastowski

OFERTA ARCHIWALNA

Kruszwica – Biskupin – Gniezno – Lednica – Poznań

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Kruszwicy, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem ruiny późnogotyckiego zamku z symbolem miasta – Mysią Wieżą, o wysokości 32 m, z której rozpościera się widok na jezioro i całe miasto. Następnie udamy się do Kolegiaty św. Piotra i Pawła z XII w. oraz na Stare Miasto, czas wolny.  Możliwy jest rejs statkiem po jeziorze Gopło. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu pojedziemy do zrekonstruowanego prehistorycznego grodu w Biskupinie, zwiedzanie Muzeum Archeologicznego z przewodnikiem. Następnie udamy się do Wenecji, gdzie zwiedzimy Muzeum Kolei Wąskotorowej. Muzeum jest największym w Europie skansenem, na którego terenie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony towarowe i osobowe oraz drezyny. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzimy tu m.in. muzeum Początków Państwa Polskiego i gotycki kościół katedralny na Wzgórzu Lecha, który od 1000 roku jest główną świątynią metropolii gnieźnieńskiej. W katedrze znajduje się najcenniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce - Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające żywot św. Wojciecha. Znajduje się tam również sarkofag św. Wojciecha. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Lednicy, przeprawa promowa i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, który prawdopodobnie jest miejscem przyjęcia Chrztu Polski w 997 r. przez Mieszka I. Następnie udamy się do Poznania – stolicy Wielkopolski. Przespacerujemy się po starym mieście. Zobaczymy zamek, a na rynku koziołki poznańskie na wieży renesansowego ratusza. Udamy się do najstarszej części Poznania - Ostrowa Tumskiego, który dawniej był jednym z ośrodków władzy państwa polskiego. Znajduje się tam najstarsza w kraju katedra, będąca miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu przejazd do Rogalina, gdzie zwiedzimy przepiękny barokowo-klasycystyczny pałac z XVIII w. wybudowany przez Raczyńskich, który od 2011 roku posiada status pomnika historii. Następnie przejazd od Kórnika. Zwiedzimy tu romantyczny zamek zbudowany w stylu neogotyku angielskiego, po którym według legendy nocą krąży Biała Dama. Pospacerujemy po przyzamkowym parku - kórnickim arboretum, o powierzchni 30 ha, pięknym o każdej porze roku. Przejazd do Giecza, gdzie czeka nas wizyta w Muzeum Pierwszych Piastów. Wyjazd w drogę powrotną. W czasie przejazdu planowana przerwa na posiłek. Planowane zakończenie wycieczki ok. 23.30.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 3 noclegi w pok. 2-, 3-, 4-osobowych z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę przedstawiciela biura, lokalnych przewodników (w Kruszwicy, w Biskupinie, w Muzeum Kolei Wąskotorowej, w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w Ostrowie Lednickim, w Poznaniu, w Zamku w Kórniku, w Pałacu w Rogalinie, w Muzeum w Gieczu), ubezpieczenie NNW.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – łączny koszt ok.  140 zł (Mysia Wieża, rejs statkiem po jeź. Gopło, Gród w Biskupinie, Muzeum kolei Wąskotorowej, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Drzwi Gnieźnieńskie, katedra w Gnieźnie, Muzeum Katedralne, podziemia muzealne, Muzeum I Piastów na Lednicy, zamek w Poznaniu, katedra w Poznaniu, zamek w Kórniku, Pałac w Rogalinie, Muzeum w Gieczu).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty