Grecja – Riwiera Olimpijska

OFERTA ARCHIWALNA

Wypoczynek w kraju słońca, bogów i oliwek

 • liczba dni:
  11
 • grupa wiekowa:
  dorośli
 • kierunek:
  zagranica

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach rannych, przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Budapesztu (komunikacja miejska). Zobaczymy min.: plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, wzgórze Zamkowe z basztami Rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiadokolacja i wyjazd w kierunku granicy. Nocny przejazd przez Serbię do Grecji.

DZIEŃ 3

Śniadanie na trasie. Przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – 9

Pobyt na Riwierze Olimpijskiej. Codziennie śniadania i obiadokolacje. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych organizowanych na miejscu:

 • wycieczka na Olimp - zbocza najwyższego masywu górskiego Grecji, znanego przede wszystkim z greckiej mitologii. Program wycieczki obejmuje: spacer do wąwozu rzeki Enipeas, wizytę w miasteczku Litochoro, zwiedzanie zamku w Platamonas oraz wizytę w górskiej wiosce Paleos Panteleimonas - cena 20 EUR;
 • wycieczka autokarowa do Aten: rozpoczniemy od zwiedzania Akropolu. Spacer po Place w antycznej dzielnicy pod Akropolem. W trakcie spaceru będzie okazja zobaczyć m.in.: świątynię Hefajstosa, Katedrę Ateńską, Wieżę Wiatrów oraz ruiny Biblioteki Hadriana, Stadion Olimpijski, który był areną zmagań podczas pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w roku 1896 - cena 42 EUR;
 • wycieczka autokarowa do słynnych „wiszących” klasztorów Meteory, zbudowanych na szczytach gór przez bizantyjskich mnichów. Trasa prowadzi wzdłuż masywu Olimpu – mitycznej rezydencji bogów i przez opiewaną już przez starożytnych poetów Dolinę Tempe (Tembi). Unikatowy zespół skalny Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Z działających do dzisiaj 6 klasztorów, uczestnicy zwiedzają 2. Następnie w czasie wolnym, w malowniczym miasteczku Kalampaka, położony u stóp Meteorów, można zakupić pamiątki – cena 34 EUR;
 • wycieczka na wyspę Skiathos - rejs wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewii - drugiej pod względem wielkości wyspy greckiej. Celem wyprawy jest Skiathos, urocza wyspa, miejsce wakacyjnych podróży wielu turystów, gdzie klimat wyspiarski unosi się niemal wszędzie i przez moment można poczuć bajkową atmosferę. Podczas rejsu załoga zadba o to aby czas upłynął miło i wesoło, na tańcu i zabawie. Dotrzemy do stolicy wyspy - miasta Skiathos, położonego nad malowniczą zatoką i portem. Z punktu widokowego, zobaczymy roztaczający się wspaniały krajobraz na zakątki Skiathos, jak również na pobliskie wyspy. Będzie postój w Zatoce Kukunaries - Zatoce Szyszek - gdzie spędzimy około dwóch godzin na piaszczystej plaży z mieniącym się piaskiem - kontrastującym z soczystą zielenią drzew piniowych. Koukounaries to najpiękniejsza plaża na Skiathos i jedna z najpiękniejszych w Grecji – cena 40 EUR.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i przejazd na Węgry. Przyjazd do w ok. Szeged, późna kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu wyjazd do kraju, w czasie przejazdu obiadokolacja na trasie. Planowane zakończenie wycieczki w ok. godz. 22:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 2 noclegi tranzytowe na Węgrzech w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 7 noclegów na Riwierze Olimpijskiej w pok. 2 -, 3-osobowych z łazienkami, 10 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 kolacja, opiekę pilota, przewodnika w Budapeszcie, bilety komunikacji miejskiej w Budapeszcie, ubezpieczenie NNW+KL.

wycieczek fakultatywnych

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty