Litwa i Łotwa

OFERTA ARCHIWALNA

Wilno - Ryga – Sigulda – Kowno

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

04.06.2015:

wyjazd z Olsztyna o godz. 06:00, przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, klasztor bazylianów i Cela Konrada, Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów, Pałac Prezydencki, zaułek Skapo, Muzeum A. Mickiewicza, zakątek gotycki (kościół św. Anny, św. Franciszka i Bernarda, pomnik Mickiewicza). Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna);obiadokolacja, przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie, nocleg.

05.06.2015:

po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Wilna z przewodnikiem: cmentarz na Rossie, na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Rygi, zwiedzanie Rygi z przewodnikiem: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, Kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek zwanych Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska; obiadokolacja, przejazd do hotelu w Rydze, zakwaterowanie, nocleg.

06.06.2015:

po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Siguldy – która ze względu na malownicze zakątki, liczne zabytki i pomniki przyrody zyskała miano „Małej Szwajcarii”. W okolicach Siguldy, nad rzeką Gauja, znajduje się ciąg zamków warownych wybudowanych przez Krzyżaków (zwiedzanie Parku Narodowego Gauja – w zależności od pogody i czasu). Powrót do Rygi, kontynuacja zwiedzania miasta; obiadokolacja, nocleg.

07.06.2015:

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kowna- drugiego pod względem wielkości miasta Litwy. Zwiedzanie z przewodnikiem: starego miasta z ratuszem nazywanego „białym łabędziem”, ruin średniowiecznego zamku, kościoła św. Jerzego, Domu Perkuna, w którym bywał Mickiewicz, kościoła Witolda, archikatedry pw śś. Piotra i Pawła, w której jest dużo obrazów Michała Elwiro Andriolli, twórcy świetnych ilustracji do „Pana Tadeusza”. Spacer po Alei Wolności; obiadokolacja. Przyjazd do Olsztyna ok. 23:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, 3 noclegi w hotelu *** w pokojach 2,3 os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej, opiekę pilota, opiekę przewodnika w Wilnie (ok. 6h), Rydze ( ok.4 h) i w Siguldia (ok.6 h), Kownie (ok. 2h), ubezpieczenie NNW i KL, bilety wstępu: podziemia katedry wileńskiej, Muzeum Mickiewicza, Zamek w Siguldzie.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty