BIAŁORUŚ

OFERTA ARCHIWALNA

Terminy: 21-24.09.2017, 12-15.10.2017

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj, zagranica

1 dzień:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) godz.05:00, przejazd do Kużnicy Białostockiej, przyjazd na granicę  godz.09:30  (10:30 – czasu białoruskiego), odprawa celno-paszportowa, przekroczenie granicy polsko-białoruskiej Kuźnica Białostocka–Bruzgi.  Przejazd do Bohatyrowiczów, odwiedzenie grobu Cecylii i Jana Bohatyrowiczów oraz mogiły powstańców z Powstania Styczniowego 1863 roku. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu sanatorium, kolacja serwowana, korzystanie z zaplecza rekreacyjnego (basen, jacuzzi, sauna w grupach po 13 osób przez 45 minut).

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant. Wycieczka Wasiliszki – Nowogródek – Lida
Przejazd do Wasiliszek – rodzinnej wsi Czesława Niemena. Zwiedzanie mini muzeum Czesława Niemena w jego domu rodzinnym.

Przyjazd do Nowogródka, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, w programie zwiedzanie: Muzeum, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, Pomnik Adama Mickiewicza, Zwiedzanie kościoła Farnego tzw. Fary Witoldowej, ruiny średniowiecznego zamku.
Zwiedzanie z zewnątrz zamku w Lidzie (Zamek z XVI wieku i Kościół katolicki)
Powrót do obiektu noclegowego, kolacja serwowana, korzystanie z zaplecza rekreacyjnego (basen, jacuzzi, sauna w grupach po 13 osób przez 45 minut).

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant. Przejazd do Mira. Zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku z przewodnikiem. Przejazd do Nieświeża. W kościele p.w. Bożego Ciała, w  kryptach grobowych,  pochowani są członkowie rodu Radziwiłłów. Zespół pałacowy był przebudowywany i odbudowywany wiele razy na przestrzeni wieków - w duchu klasycyzmu, neogotyku, modernizmu. W Zaosiu zwiedzimy  rodzinny dworek Adama Mickiewicza. Powrót do obiektu noclegowego, kolacja serwowana.

4 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grodna, spotkanie z przewodnikiem: muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, dolny i górny Zamek Stefana Batorego, Kościół Farny pw. Św. Franciszka Ksawerego, Cerkiew kołożska z XII wieku, Sobór Opieki Matki Bożej w Grodnie, zabytkowa żydowska synagoga inaczej Wielka Synagoga w Grodnie, zwana Nową lub Chóralną w Grodnie. Przejazd na granicę, odprawa celno-paszportowa na polsko-białoruskiej granic. Powrót do Olsztyna ok. 23:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarem z Olsztyna, 3 noclegi w Sanatorium 2,5* k/ Wolkowyska  w pokojach 2-osobowych z łazienkami, TV, lodówka, wyżywienie (3  śniadania serwowane, 2  suche prowianty, 3 obiadokolacje serwowane), korzystanie z mini basenu, jacuzzi i saun – 2 razy w grupach po 13 osób przez 45 minut, Sanatorium Oziornyj – 3 razy jednogodzinny pobyt  w aquaparku, usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu: Muzeum E. Orzeszkowej w Grodnie, Muzeum Cz. Niemena, Wasiliszki,  Muzeum A. Mickiewicza w Nowogródku, Zamek w Mirze,  Muzeum A. Mickiewicza w Zaosiu, Pałac w Nieświeżu, ubezpieczenie KL i NNW, koszt grupowej wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej, obsługa pilota.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty