W krainie Karkonoszy

OFERTA ARCHIWALNA

Wrocław - Szklarska Poręba - Chojnik

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Przejazd do Wrocławia – spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta m.in. Rynek, Ostrów Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet, Ratusz.
Fakultatywnie: wjazd na taras widokowy drapacza chmur Sky Tower (za dopłatą 12 zł/ os.), z 49 piętra miasto krasnali wygląda niesamowicie! Przejazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2:

Śniadanie + suchy prowiant.
Wycieczka z przewodnikiem po okolicy Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, które są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamków z doliny Loary. Wejdziemy na górę zamkową Chojnik z piękną panoramą na Karkonosze i na Kotlinę Jeleniogórską. Ruiny Zamku Chojnik, położone są na wzgórzu Chojnik (627m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry – Sobieszowem. Zobaczymy też Wodospad Szklarski – najbardziej znany wodospad w polskiej części Karkonoszy! fakultatywnie relax w Termach Cieplice (2h pobyt za dopłatą 19 zł/ os.).
Powrót do obiektu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, przejazd do Piechowic.
Huta Szkła Kryształowego Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji! Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego przedstawienia jakim jest wytwarzanie kryształu.
Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej zobaczysz wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.
Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzą Państwo nie pokaz, ani eksponaty muzealne, a pracującą w swym naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego. Podczas zwiedzania zaobserwować mogą Państwo jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie czy prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne.
Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie przerwa na obiad za dopłatą ok. 20 zł/os.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport z Olsztyna,  2 noclegi, wyżywienie, usługi przewodników, wstępy: katedra we Wrocławiu, Wodospad Szklarki, wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, ruiny zamku Chojnik,  zwiedzanie Huty Szkła, ubezpieczenie NNW, opieka przedstawiciela biura, opiekunowie gratis  (1 na 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 149 zł/grupa).

Wjazd na Skay Tower 12 zł/ os., Termy Cieplice 19 zł/ os., obiad w dniu powrotu ok 20 zł/os.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty