W krainie Karkonoszy

  • nowość

Wrocław - Szklarska Poręba - Chojnik

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj
od 427 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Przejazd do Wrocławia – spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta m.in. Rynek, Ostrów Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet, Ratusz.
Fakultatywnie: wjazd na taras widokowy drapacza chmur Sky Tower (za dopłatą 12 zł/ os.), z 49 piętra miasto krasnali wygląda niesamowicie! Przejazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2:

Śniadanie + suchy prowiant.
Wycieczka z przewodnikiem po okolicy Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, które są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamków z doliny Loary. Wejdziemy na górę zamkową Chojnik z piękną panoramą na Karkonosze i na Kotlinę Jeleniogórską. Ruiny Zamku Chojnik, położone są na wzgórzu Chojnik (627m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry – Sobieszowem. Zobaczymy też Wodospad Szklarski – najbardziej znany wodospad w polskiej części Karkonoszy! fakultatywnie relax w Termach Cieplice (2h pobyt za dopłatą 19 zł/ os.).
Powrót do obiektu na kolacje i nocleg.
lub całodzienne wyjście w góry z przewodnikiem np. wejście na Śnieżne Kotły przez Szrenicę (wyciągiem do Szrenicy lub bez wyciągu). Powrót do ośrodka, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, przejazd do Piechowic.
Huta Szkła Kryształowego Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji! Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego przedstawienia jakim jest wytwarzanie kryształu.
Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej zobaczysz wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.
Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzą Państwo nie pokaz, ani eksponaty muzealne, a pracującą w swym naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego. Podczas zwiedzania zaobserwować mogą Państwo jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie czy prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne.
Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie przerwa na obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport z Olsztyna,  2 noclegi, wyżywienie, usługi przewodników, wstępy: katedra we Wrocławiu, Wodospad Szklarki, wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, ruiny zamku Chojnik,  zwiedzanie Huty Szkła, ubezpieczenie NNW, opieka przedstawiciela biura, opiekunowie gratis  (1 na 15 uczestników).

Wjazd na Skay Tower 12 zł/ os., Termy Cieplice 19 zł/ os., wjazd i zjazd na Szrenicę w drodze na Śnieżne Kotły 25 zł/os.

od 427 zł przy 45 os.
od 457 zł przy 40 os.
od 487 zł przy 35 os.

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty