POMORZE - Sarbsk - Władysławowo

OFERTA ARCHIWALNA

Spotkanie z mieszkańcami mórz i oceanów

 • liczba dni:
  2
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj

1 DZIEŃ:

Przejazd do Sarbska - wizyta w Parku Rekreacyjno- Edukacyjnym Sea Park. Jest to pierwszy park w Polsce tematycznie związany z flora i fauną mórz i oceanów a także z kultura i historia Pomorza. Czekaja tu na nas takie atrakcje jak: Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Muzeum Marynistyczne i inne atrakcje

Zachęcamy do skorzystania z atrakcji (płatne dodatkowo):
- kino 5 d w Sea Parku - bilet na 1 seans w cenie 15 zł/ os.

Wąwóz Chłapowski - baśniowa dolina ciągnącą się od wsi Chłapowo i kończąca się na plaży. Zobaczymy bogactwo roślin, zachwycające złoto kwiatów żarnowca, zarośla rokitnika, dzikiej róży i wysokie zbocza parowu tworzą harmonię dzikiej przyrody. Wąwóz, jak i większość terenów wokół Władysławowa jest terenem chronionym i należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jednakże piękno tego terenu jest wyjątkowe w skali całego wybrzeża.
Przejazd do Władysławowa/ Chłapowa, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

2 DZIEŃ:

 • Śniadanie;
 • Realizacja programu we Władysławowie (4 h):
 • wizyta w Ocean Parku we Władysławowie, gdzie pod opieką przewodnika udamy się na spacer po dnie oceanu. To nie fantastyka, ale przeżycie leżące w zasięgu Twoich możliwości. Czeka nas spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych, obiad.
 • lub
 • wycieczka piesza brzegiem morza na Przylądek Rozewie - legendarne miejsce, położone najdalej na północy Polski. Znajdująca się tu latarnia morska jest jedną z największych i najstarszych na polskim wybrzeżu. Światełko latarni uratowało życie niejednemu rozbitkowi, a jej historia sięga czasów potopu szwedzkiego. Wiele ciekawych legend i historii dotyczących tego miejsca można usłyszeć od pokoleniowych latarników. W budynku latarni znajduje się też muzeum latarnictwa polskiego oraz izba pamięci St. Żeromskiego ("Wiatr od morza"). Można również z bliska zobaczyć tę żarówkę giganta. Latarnię otacza Rezerwat Rozewski, wspaniały bukowy las porastający wysoki klif, doskonałe miejsce na spacery; zwiedzenie "Hallerówki" - domek muzeum z izbą pamięci poświęconą generałowi Hallerowi. Z jego inicjatywy powstało w latach międzywojennych kąpielisko Hallerowo (po zaślubinach Polski z morzem 10 lutego 1920). Nieopodal, przy drodze na plażę znajduje się pomnik Generała Błękitnej Armii; obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarem z Olsztyna, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 kolację, 1 obiad, wstępy: Sea Park w Sarbsku, bilety wstępu we Władysławowie wg wybranego programu, ubezpieczenie NNW, opieka przedstawiciela biura, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 99 zł/grupa).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty