Łódź - Ziemia Obiecana

OFERTA ARCHIWALNA

Pomysł na miasto

 • liczba dni:
  2
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj

1 DZIEŃ:

 • Przejazd do Łodzi.
 • Zwiedzanie Łodzi Fabrycznej – Pałac Izraela Poznańskiego zwany „łódzkim Luwrem”, a w nim Muzeum Miasta Łodzi. Spacer z przewodnikiem ulicą Piotrowską, zobaczymy takie atrakcje m. in. : Aleja Gwiazd, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina.
 • Wizyta w Muzeum Fabryki, gdzie poznamy historię rodziny Poznańskich i ich „bawełnianego królestwa” oraz doświadczymy na własne oczy procesu powstawania tkanin na zabytkowych, mechanicznych krosnach. Zobaczymy zrewitalizowane budynki pofabryczne i odkryjemy ich dawne funkcje. Dodatkowa atrakcja - taras widokowy. Na zakończenie odwiedzimy Centrum Manufaktura.
 • Przejazd do schroniska młodzieżowego, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie, Wizyta w Kotłowni – interaktywne muzeum, to dobre połączenie nauki z zabawą. Można tu ułożyć gobelin z puzzli, wirtualnie wyhaftować wzór na serwetce, posegregować surowce do produkcji tkanin, a następnie tkaniny z nich wyprodukowane. Goście muzeum mają również możliwość zaprojektowania na specjalnym stole dotykowym własnych tkanin i udostępnienia ich w mediach społecznościowych. Spragnionych ruchu najmłodszych zapraszamy do rozegrania wirtualnego meczu kłębkiem włóczki czy zbierania bawełny.

obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarem z Olsztyna, 1 nocleg w szkolnym schronisku młodzieżowym w pokojach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu, kolacja, śniadanie, obiad, opieka pilota i przewodnika, wstępy: Muzeum Manufaktura + taras widokowy, Kotłownia,  ubezpieczenie NNW, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt dodatkowego opiekuna wynosi 99 zł/ grupa).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty