Litewskie Klimaty

OFERTA ARCHIWALNA

Druskienniki – Wilno - Troki

  • liczba dni:
    2
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj, zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna. Przejazd do przejazd do Druskiennik, korzystanie z atrakcji Aquaparku (3h)– nowocześnie wyposażonego kompleksu o powierzchni około 23 000 m2. Strefa basenów o niezwykłych rozmiarach oferuje do pływania 1800 m2 powierzchni w wielkim basenie, w którym ciało będą masować wyciekające ze skał kaskady, wodospady i wiry podziemne. W skład parku wodnego wchodzą: wieża zjeżdżalni, składająca się z 6 różnych zjeżdżalni zamkniętych i otwartych oraz strefa basenów pod cudowną kopułą.  Przejazd do Wilna, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po starówce, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie, Wilno - cmentarz na Rossie, kościół Św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży, katedra, pałac prezydencki, uniwersytet (przejście wokół budynku), ratusz, klasztor Bazylianów, Ostra Brama;
Troki – karaimska starówka, zamek na wyspie -  chluba Litwy – zamek z końca XIV w. wzniesiony na wyspie na jeziorze Galwe. Jest to jedyny zamek w Europie Wschodniej stojący na wyspie. Sądzi się, że budowę zamku na wyspie rozpoczął Kiejstut w końcu XIV w., zaś budowę zakończył  jego syn Witold na początku XV w. Możliwy obiad za dopłatą. Powrót do Olsztyna.


Obowiązkowo zabierz ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, 1 nocleg w pokojach 3-4 os., 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, usługi przewodników, ubezpieczenie NNW i KL, opieka przedstawiciela biura, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt dodatkowego opiekuna wynosi 149 zł/ grupa).

Aquapark Druskienniki -  strefa basenów 3h - 12 EUR/os., Zamek w Trokach 4 EUR/os., obiad w Trokach 6 EUR/ os. Dorośli (18 lat i więcej) dodatkowo 1 EUR/os./doba city tax.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty