Kurpie

Tradycje Kurpiowskie w Wachu

 • liczba dni:
  1
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj
od 97 zł przy 45 uczestnikach

Przejazd do miejscowości Wach - realizacja programu:

 • odwiedzimy prywatne Muzeum Kurpiowskie z kolekcją o tematyce: Tkactwo, Bursztyniarstwo, Stolarstwo, Szewstwo, Plecionkarstwo, W domu, W zagrodzie, Bartnictwo, Strój, Stajnia i Rzemiosło. Zbiory uzupełnia także Biblioteka Kurpiowska.
 • udział w wybranym warsztacie:
  -warsztat kulinarny (1h) - robienie drożdżaków z owocami lub powidłami (dla grup do 25 os.)- dzieci samodzielnie lepią drożdżowe kurpiowskie pierogi, które potem są smażone i dzieci je zjadają;
  -wyrób palm wielkanocnych (1-1,5h) - każdy uczestnik warsztatu będzie mógł samodzielnie wykonać i zabrać do domu tradycyjna palmę kurpiowską;
  -warsztaty choinkowe (1h) - podczas warsztatów każdy wykona tradycyjną ozdobę choinkową, którą zabierze do domu;
  -kopanie bursztynu (2h) - zajęcia w terenie. Praktyczne wydobywanie bursztynu pod nadzorem bursztyniarza. Uczestnicy samodzielnie będą wydobywać bursztyn, jak to robiono na Kurpiach w XIX w. Dowiesz się jak znajdowano miejsca bursztynowe, a do domu wrócisz ze znaleziskiem. Na zajęcia proszę przygotować się w strój odpowiedni do prac ziemnych.
 • ognisko(1h) + kiełbaski na ognisko, wiejski chleb, musztarda, keczup, kompot.
 • możliwość zakupu wyrobów kurpiowskich z bursztynu, koronki frywolitkowej i szydełkowej, pisanek kurpiowskich i biżuterii.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, przewodnik, wstęp do Muzeum, udział w wybranym warsztacie , ognisko z kiełbaskami, opieka przedstawiciela biura, ubezpieczenie NNW, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników).

od 97 zł przy 45 os.
od 107 zł przy 40 os.
od 117 zł przy 35 os.

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty