Góry Świętokrzyskie

OFERTA ARCHIWALNA

Kielce - Święty Krzyż – Oblęgorek - Sandomierz

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    szkoła podstawowa, szkoła średnia
  • kierunek:
    kraj

1 DZIEŃ

Przejazd do Kielc, zwiedzanie niezwykłego Muzeum Zabawek i Zabawy, obejrzenie wystawy, której wielką zaletą jest jej interaktywna forma i piękna oprawa plastyczna. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem: rezerwatu Kadzielnia z urokliwymi widokami na panoramę miasta i okolicy, na którego terenie znajduje się ponad 20 jaskiń, spacer po Kielcach: aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza - główna w mieście, przejście na plac katedralny; przejazd na nocleg, obiadokolacja.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd autokarem do Oblęgorka, gdzie zobaczymy Muzeum Henryka Sienkiewicza. Wejście drogą królewską na Święty Krzyż. Zwiedzanie Św. Krzyża, gołoborzy,  zobaczymy pobenedyktyński klasztor, w którym  znajduje się  Muzeum Misyjne z pamiątkami przywiezionymi z wypraw misyjnych. Zjazd kolejką do Huty Szklanej, której trasa wiedzie przez Świętokrzyski Park Narodowy.
Fakultatywnie: Spotkanie ze świętokrzyską czarownicą w BABYJAGOWIE – wizyta w osadzie, gdzie zobaczymy jaskinię Zbója Madeja i przeżyjemy chwile grozy w tunelu straaachuuu - za dodatkową opłatą 8 zł/os.  Jaskinia Raj + 22 zł/os. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ:

niadanie,  przejazd do Sandomierza, gdzie zobaczymy m.in.: spichlerz, zamek z XV wieku, wąwóz św. Jadwigi, Kościół św. Jakuba z portalem niebios, Rynek z ratuszem, sandomierskie podziemia, Bramę Opatowska, kościół św. Ducha, Mały Rynek, ulicę Długosza z punktem widokowym na skarpę wiślaną i dolinę Wisły, Collegium Gostomianum, Dom Długosza oraz gotycką Katedrę. Obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarem z Olsztyna, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, usługi przewodników, wstępy: Muzeum Zabawek, Świętokrzyski Park Narodowy, zjazd kolejką świętokrzyską, Św. Krzyż + Krypty, Muzeum H. Sienkiewicza, podziemna trasa turystyczna, Brama Opatowska, katedra, ubezpieczenie NNW, opieka przedstawiciela biura, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 149 zł/grupa).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty