GIŻYCKO - KĘTRZYN

Twierdza Boyen - Mazurolandia

 • liczba dni:
  1
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj
od 97 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

przejazd do Giżycka - spacer po Giżycku; miasto położone w sercu Krainy Jezior Mazurskich wśród siedmiu jezior, gdzie zobaczymy takie zabytki jak: Most obrotowy na Kanale Łuczańskim z XIX wieku, unikalny tego typu czynny most w Europie, Zamek krzyżacki z XIV wieku i wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX. Zwiedzanie zabytkowej pruskiej twierdzy Boyen z XIX w zbudowanej na planie gwiazdy. Fakultatywnie: Istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem po jeziorze Niegocin za dopłatą ok. 30 zł/ os. przejazd do Mazurolandii k. Kętrzyna Mazurolandia – to niezwykły park atrakcji, gdzie czekają na nas:

 • Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.
 • Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej.
 • Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.
 • Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, wstęp do Mazurolndii, Twierdza Boyen, opieka przedstawiciela biura, ubezpieczenie NNW, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników).

od 97 zł przy 45 os.
od 105 zł przy 40 os.
od 110 zł przy 35 os.

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty