GIŻYCKO - KĘTRZYN

OFERTA ARCHIWALNA

Twierdza Boyen - Mazurolandia

 • liczba dni:
  1
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj

DZIEŃ 1:

przejazd do Giżycka - spacer po Giżycku; miasto położone w sercu Krainy Jezior Mazurskich wśród siedmiu jezior, gdzie zobaczymy takie zabytki jak: Most obrotowy na Kanale Łuczańskim z XIX wieku, unikalny tego typu czynny most w Europie, Zamek krzyżacki z XIV wieku i wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX. Zwiedzanie zabytkowej pruskiej twierdzy Boyen z XIX w zbudowanej na planie gwiazdy. Fakultatywnie: Istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem po jeziorze Niegocin za dopłatą ok. 30 zł/ os. przejazd do Mazurolandii k. Kętrzyna Mazurolandia – to niezwykły park atrakcji, gdzie czekają na nas:

 • Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.
 • Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej.
 • Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.
 • Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, wstęp do Mazurolndii, Twierdza Boyen, opieka przedstawiciela biura, ubezpieczenie NNW, opiekunowie gratis (1 na 15 uczestników, koszt udziału w wycieczce dodatkowego opiekuna wynosi 49 zł/grupa).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty