Zabytki Dolnego Śląska

OFERTA ARCHIWALNA

Odkrywaj z nami Dolny Śląsk

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna ( lub innego miasta) Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wrocławia.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do Świdnicy i wizyta w kościele Pokoju, który jest wpisany na listę światowego Dziedzictwa Unesco i jest największą drewnianą barokową świątynią na świecie. Przejazd do Zagórza Śląskiego, gdzie znajduje się Zamek Grodno, na którego trasie znajduje się m.in.: budynek bramy wejściowej, portal renesansowy, sień zamkowa, sala tortur, krzyże pokutne, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny, sala rycerska, sala myśliwska, sale książęce, sala mokra. Na koniec zwiedzania chętni mogą wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i Dolinę Bystrzycy. Przejazd do Sztolni Walimskich, zwiedzanie projektu Riese - kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich oraz na Zamku Książ i pod nim w latach 1943–1945. Miała to być jedna z kwater głównych Adolfa Hitlera. Powrót do Wrocławia, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Wrocławia: Panorama Racławicka, Gotycki Ostrów Tumski, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldyna, Oratorium Marianum, Pomnik nagiego szermierza, historia wrocławskich studentów, Kościół Uniwersytecki - najpiękniejszy kościół barokowy we Wrocławiu! Dawne Więzienie Miejskie, Stare Jatki Miejskie, Pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu, Bazylika Św. Elżbiety, Wrocławskie krasnale, historia spiżowych skrzatów, Rynek, Ratusz, zabytkowy pręgierz. Wodne show Na Pergoli (Fontanna) 20-minutowe show woda/muzyka/światło, Ogród Japoński. Ogród Zoologiczny i Afrykarium we Wrocławiu (indywidualnie) - Największy i najstarszy ogród zoologiczny w Polsce! Opcjonalnie wizyta na Sky Tower, skąd  można podziwiać przepiękną panoramę Wrocławia (koszt 18 zł/os). Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do  Lubiąża, gdzie mieści się cysterski zespół klasztorny – jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. W skład zespołu klasztornego wchodzą: bazylika wniebowzięcia NMP, klasztor, pałac opatów. Powrót do Olsztyna, w czasie przejazdu obiad (ok. godz. 14:00). Planowane zakończenie wyjazdu ok. 21.00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu we Wrocławiu w pok. 2 –osobowe z łazienkami, wyżywienie:  3 śniadania, 1 obiad, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Kościół Pokoju, Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, Panorama Racławicka, Katedra, Ogród Japoński, Zoo + Afrykarium, Opactwo Cystersów w Lubiążu, ubezpieczenie NNW.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty