Pomorze Zachodnie i Berlin

OFERTA ARCHIWALNA

Toruń - Szczecin - Międzyzdroje- Berlin

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj, zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Torunia, gdzie czeka nas 40 minutowy rejs statkiem po Wiśle, a następnie zwiedzanie z przewodnikiem (3h) trasą: Toruń Legend i Mitów, która obejmuje m.in. atrakcje: Krzywa Wieża - fontanna Flisaka - Ratusz Staromiejski - Dwór Artusa - Katedra Świętojańska i wieża katedralna - Zamek Krzyżacki - Smok toruński - Baszta Koci Łeb - kamienice – pierniki. Czas na zakup pierników, lody piernikowe. Przejazd do Szczecina, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem po regionie: Kliniska i legenda o lipie Anny Jagiellonki, Lubin - grodzisko – Widok na Zalew Szczeciński i Tor wodny Szczecin – Świnoujście, Jezioro Turkusowe Wapnica, Międzyzdroje - spacer po molo i plaży, promenada Gwiazd, Domek do Góry Nogami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wyjazd do Berlina. Panoramapunkt – punkt widokowy i kawiarnia na 25. piętrze wieżowca Kollhoff-Tower. Całe miasto na wyciągniecie ręki - spektakularny widok na Plac Poczdamski i Berlin. Wjazd najszybszą windą w Europie na platformę widokową, skąd rozciąga się imponujący widok na cały Berlin i jego najsławniejsze zabytki, trwa zaledwie 20 sekund. Czas na zakupy przy Placu Poczdamskim ok. 45 minut. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy m. in. takie miejsca i obiekty z zewnątrz, jak: Brama Brandenburska – historyczny symbol Berlina, Plac Paryski - kompleks architektoniczny przy Bramie Brandenburskiej, pomnik Holocaustu w postaci olbrzymiego labiryntu, Bulwar Pod Lipami ( Unter den Linden), Forum Fridericianum - Biblioteka, Opera, Katedra św. Jadwigi, Uniwersytet Humboldtow,  Wyspa Muzealna (UNESCO) z m. in. Muzeum Pergamońskim i Nowym Muzeum, Plac Alexanderplatz z fontanną Neptuna - wieża telewizyjna, Kościół Mariacki, Starówka Mikołaja, gmach Parlamentu Reichstag i dzielnica rządowa. Rejs statkiem po Szprewie przez historyczną część Berlina. Wyjazd w drogę powrotną do Szczecina. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i objazd autokarem + krótki spacer szlakiem największych atrakcji Szczecina: Zamek Książąt Pomorskich - spacer po dziedzińcach z omówieniem zabytkowych elementów i pasjonujących historii związanych z tym zalążkiem miasta Szczecin, Baszta Panieńska-Siedmiu Płaszczy, Nowe Stare Miasto, Trasa Zamkowa im. Piotra Zaremby, Bulwary Szczecińskie, Wały Chrobrego. Wyjazd ze Szczecina w kierunku Olsztyna, w czasie przejazdu obiad. Planowane zakończenie wycieczki ok. 20.00

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2,3 os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opiekę pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW + KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 25 zł i ok. 28 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty