Lwów i Podole

Lwów - Żółkiew - Kamieniec Podolski

  • liczba dni:
    6
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica
od 1097 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1 Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) rano i przejazd w okolice Przemyśla na obiadokolację i nocleg. DZIEŃ 2 Wczesnym rankiem wyjazd z Przemyśla (suchy prowiant na drogę) w kierunku granicy polsko-ukraińskiej. Przejazd do Kamieńca Podolskiego, w czasie drogi zatrzymamy się w Olesku na krótkie zwiedzanie. Następnie przejazd przez Krzemieniec do Poczajowa, gdzie zwiedzimy Ławry , a dalej twierdzę w Zbarażu. Przyjazd do Kamieńca, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. DZIEŃ 3 Po śniadaniu wyjazd do Chocimia, w którym zwiedzimy historyczną fortecę nad Dniestrem. Powrót do Kamieńca Podolskiego i zwiedzanie miasta: rynek, ratusz, kościół Dominikanów, katedra św. Piotra i Pawła z minaretem, zamek Stary i zamek Nowy, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. DZIEŃ 4 Po śniadaniu wyjazd do Lwowa przez Skałę Podolską, Buczacz i Ivano-Frankovsk. Przyjazd do Lwowa wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. DZIEŃ 5 Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich , cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, katedra łacińska, Wieża Prochowa, Plac Halicki, prospekt Swobody (prospekt Wolności, wały Hetmańskie), kwartał ormiański i kwartał żydowski, cerkiew ormiańska, kościół Bernardynów. Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Potockich, Opera Lwowska. Obiadokolacja w hotelu i nocleg. DZIEŃ 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Żółkwi, gdzie zobaczymy zamek, renesansowy kościół, klasztor Dominikanów. Następnie przejazd do Krechowa i zwiedzanie obronnego klasztoru Bazylianów. PO południu wyjazd do kraju. Planowane zakończenie wycieczki ok. 23:30.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, wizy nie są wymagane dla obywateli Polski i UE.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 5 noclegów w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 15 Euro

przy 45 os. od 1097 zł
przy 40 os. od 1137 zł
przy 35 os. od 1197 zł

dopłata do pok. 1-osobowego: 275 zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty