Kraków - Zakopane

OFERTA ARCHIWALNA

Sandomierz – Kraków - Wieliczka - Zakopane - Oświęcim

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem (3h): kościół św. Michała, kościół św. Józefa, XIV- wieczna brama Opatowska, Kościół św. Ducha, ratusz, kamienice, dom Długosza, bazylika katedralna. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja (zupa, drugie danie, surówki, kompot domowy, woda mineralna, deser, kawa lub herbata), nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce (3h). Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego (3 h) wraz z Katedrą z grobami królów i bohaterów narodowych, Dzwon Zygmunta. Przejazd do Suchego k/ Zakopanego, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka do Zakopanego, gdzie zobaczymy z przewodnikiem (4h): kaplicę na Jaszczurówce, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku z grobami Makuszyńskiego, Sabały, Stary Kościółek, Wielką Krokiew; czas na zakup pamiątek na Krupówkach. Wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd kolejką linową do Zakopanego. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie z przewodnikiem Miejsca Pamięci – Muzeum Auschwitz – Birkenau (ok. 3,5 h). Wyjazd do Olsztyna ok. 13:00. Po trasie ok. godz. 16:30 przerwa na obiad. Planowane zakończenie wycieczki ok. godz. 22:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 3 noclegi w pok. 2-, 3- osobowych z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, w Muzeum Auschwitz obowiązkowy zestaw słuchawkowy, usługi przewodników, opieka pilota, ubezpieczenie NNW.

Biletów do zwiedzanych obiektów: ok 140 zł.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty