Kraków - Zakopane

Sandomierz – Kraków - Wieliczka - Zakopane - Oświęcim

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj
od 827 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem (3h): kościół św. Michała, kościół św. Józefa, XIV- wieczna brama Opatowska, Kościół św. Ducha, ratusz, kamienice, dom Długosza, bazylika katedralna. Przejazd na nocleg do Wieliczki, zakwaterowanie, obiadokolacja (zupa, drugie danie, surówki, kompot domowy, woda mineralna, deser, kawa lub herbata), nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce (3h). Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego (3 h) wraz z Katedrą z grobami królów i bohaterów narodowych, Dzwon Zygmunta. Przejazd do Suchego k/ Zakopanego, zakwaterowanie w pensjonacie, uroczysta obiadokolacja przy muzyce mechanicznej z obsługą DJ w stylowym szałasie regionalnym.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka do Zakopanego, gdzie zobaczymy z przewodnikiem (4h): kaplicę na Jaszczurówce, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku z grobami Makuszyńskiego, Sabały, Stary Kościółek, Wielką Krokiew; czas na zakup pamiątek na Krupówkach. Wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd kolejką linową do Zakopanego. Już sam przejazd nowoczesnym wagonikiem na Gubałówkę dostarczy niezapomnianych wrażeń. Później wspaniały widok na Tatry i znajdujące się u stóp Gubałówki - Zakopane. Następnie spacerkiem, dogodną drogą asfaltową mijając kolej na Szymoszkowej, po ok. pół godziny dochodzimy do górnej stacji Butorowy Wierch. Spacer grzbietem Gubałówki jest nie tylko wspaniałym relaksem, ale daje również możliwość oglądania przez cały czas panoramy Tatr. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie z przewodnikiem Miejsca Pamięci – Muzeum Auschwitz – Birkenau (ok. 3,5 h). Wyjazd do Olsztyna ok. 13:00. Po trasie ok. godz. 16:30 przerwa na obiad (zupa, drugie danie, napój). Planowane zakończenie wycieczki ok. godz. 22:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wideo, wc), 3 noclegi w pok. 2-, 3- osobowych z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w tym jedna z muzyką, 1 obiad, w Muzeum Auschwitz obowiązkowy zestaw słuchawkowy, usługi przewodników, opieka pilota, ubezpieczenie NNW+KL.

biletów do zwiedzanych obiektów: ok 140 zł

827 zł/osoba przy 45 uczestnikach;

857 zł/osoba przy 40 uczestnikach;

897 zł/osoba przy 35 uczestnikach;

 

dopłata za pok. 1-osobowy: 180 zł

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty