Kraków - Wieliczka - Oświęcim

OFERTA ARCHIWALNA

Małopolska ekspresowo

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli (ok. 3 h), przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu spotkanie  z przewodnikiem i zwiedzanie Krakowa: Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą z grobami królów i bohaterów narodowych, Dzwon Zygmunta, spacer Drogą Królewską  - ul. Kanoniczna, ul. Grodzka z kościołami św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Czas wolny na Rynku Głównym, zwiedzanie ekspozycji Muzeum w Podziemiach Rynku, dalej ul. Floriańska z Bramą Floriańską, Plac Matejki. Obiadokolacja. nocleg.
*możliwość rezerwacji  spektaklu w Teatrze wg aktualnego repertuaru i cennika.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na krakowski Kazimierz, gdzie zwiedzimy dzielnicę żydowską, m.in.:
Synagoga Remuh, Synagoga Stara,  - ekspozycja muzealna ukazująca obiekty związane z judaizmem i obrzędowością żydowską, Kościół św. Katarzyny i Bożego Ciała. Przejazd do Oświęcimia – zwiedzanie Auschwitz – Birkenau, jedynego obozu koncentracyjnego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad. Wyjazd do Olsztyna. Planowane zakończenie wycieczki ok. 23:30.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 2 noclegi w pok. 2-, 3- osobowych z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, przewodnika w Wieliczce, Krakowie i Oświęcimiu, ubezpieczenie.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok 120 zł.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty