Gruzja z północy na południe -samolot

OFERTA ARCHIWALNA

Zakochaj się w Gruzji

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

Dzień 1 - Kutaisi:

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Kutaisi. Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Odwiedziny klasztoru i akademii Gelati (XII w), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy katedrę Bagrati. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy, Prometeusz dał ludziom ogień i był przykuty do skały za to. Zakwaterowanie do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2 - Kutaisi – Zugdidi – Mestia:

Śniadanie. Przejazd do Zugdidi. Skarbem Zugdidi jest pałac rodowy książąt Dadiani z pięknym parkiem. Dziś jest to muzeum o niezwykłej kolekcji historycznej, w tym maska pośmiertna Napoleona Bonaparte. Najstarsza arystokratyczna rodzina książąt Dadiani znana ze swoich połączeń z Napoleonem Bonaparte. We Wlachernskej cerkwi Zugdidi przechowywana jedna z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa - strefa NMP, która należała, zgodnie z legendą, Dziewicy Maryi, matki Jezusa Chrystusa. Po drodze do Mestii podziwianie fascynującymi widokami czterech wodospadów i trzech górnych iglic Kaukazy - Uszba, Mazera, Szchelda. Zakwaterowanie w Mestii. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3 - Mestia – Uszguli – Kutaisi:

Śniadanie. Zwiedzanie Mestii, które wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedziny historyko-etnograficznego muzeum, średniowiecznej cerkwi i ogląd fortyfikacji Mestijskiego rejonu. Przejazd do Uszguli. Zwiedzanie Uszugli -  wieś na wysokości 2200m n.p.m, najbardziej wysokogórska miejscowość w Europie, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie cerkwi Lamarii (2300 m n.p.m.), muzeum obrazów Uszguli, Baszty carycy Tamary, muzeum etnograficzne Uszguli. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4 - Kutaisi – twierdza Achałcyche – Wardzia – Borżomi – Kutaisi:

Śniadanie. Przejazd do Achalciche, miejsca rodzinnego Charlesa Aznavoura. Zwiedzanie odrestaurowanej twierdzy Achalciche. Zwiedzanie jaskiniowego kompleksu Wardzii (XII-XIII w.), skalnego miasta mającego dziewiętnaście poziomów. W stromej 900-metrowej ścianie wzdłuż lewego brzegu rzeki wykuto około 600 pomieszczeń - kościołów, kaplic, piwnic, komór, łazienek, skarbców, bibliotek. Wardzia to pomnik epoki Złotego Wieku. Odnaleziono tajemne przejścia, pozostałości kanalizacji i systemu nawadniania. W twierdzy klasztornej mieszkało ponad tysiąc mnichów, a przy ataku wrogów mogło ukryć się do 20 tysięcy osób. Przejazd do Borżomi – uzdrowiska ze słynną wodą, której właściwości lecznicze znane są od XVIII w. Degustujemy słynną wodę mineralną Borżomi. Powrót do Kutaisi. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5 - Kutaisi:

Śniadanie. Wolny czas. Kupowanie pamiątek. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przelot na odcinku Warszawa – Kutaisi – Warszawa, zakwaterowanie w hotelach 3*: 3 noclegi w Kutaisi, 1 nocleg w Mestii, standartowe 2-osobowe pokoje; wyżywienie: 4 śniadań, 4 kolacje, transfery oraz transport podczas zwiedzania, wyjazd jeepami do Uszugli, obsługa polskojęzycznego pilota-przewodnika zgodnie programem, bilety wstępu zgodnie z programem, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie NNW  + KL.

społeczność

certyfikaty