Dolny Śląsk

OFERTA ARCHIWALNA

Wrocław – Zamek Czocha – Zamek Grodziec – Lubiąż – Zamek Grodno - Kłodzko

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Wrocławia, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta, min.:  jeden z największych w Europie Rynek z przepięknymi kamieniczkami i gotyckim Ratuszem, Uniwersytet Wrocławski z przepiękną Aulą Leopoldina, Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela.  Wjazd na punkt widokowy Sky Tower, skąd można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do Zamku Czocha, jedynego miejsca w Polsce, gdzie przeszłość  łączy się z przyszłością. Przepięknie położony zamek na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego  zwiedzimy w towarzystwie przewodnika, który pokaże nam min.:  renesansową studnię, Salę Rycerską, Komnatę Książęcą, jedno z przejść podziemnych, basteję oraz wieżę.  Przejazd do miejscowości Grodziec, gdzie zwiedzimy  późnogotycki zamek. W zamku zobaczymy m.in.:  dziedziniec, część sal zamkowych, krużganki, donżon, wystawę z narzędziami tortur jako dodatkową atrakcję. Przejazd do Lubiąża, gdzie mieści się cysterski zespół klasztorny – jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. W skład zespołu klasztornego wchodzą: bazylika wniebowzięcia NMP, klasztor, pałac opatów, pomocniczy kościół św. Jakuba, zabudowania gospodarcze. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Zagórza Śląskiego, gdzie znajduje się Zamek Grodno. Na trasie zwiedzania zamku znajduje się min.: budynek bramy wejściowej, portal renesansowy, sień zamkowa, sala tortur, krzyże pokutne, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny, sala rycerska, sala myśliwska,  sale książęce, sala mokra. Na koniec zwiedzania chętni mogą wejść na wieże zamkową, z której rozciąga się przepiękny widok na Góry Wałbrzyskie, Sowie i Dolinę Bystrzycy.  Przejazd do Kłodzka – piękne miasto z dobrze zachowanych rynkiem,  gotyckim mostem i pięknymi kamieniczkami. Jednak jego główną atrakcją jest Podziemna Trasa Turystyczna, która prowadzi do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie w czasie wojny znajdował się obóz jeniecki. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie wycieczki ok. północy.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 2 noclegi w pok. 4-, 3-, 2-osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, opiekę pilota/przedstawiciela biura, przewodnika we Wrocławiu, ubezpieczenie NNW.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu: Aula Leopoldina lub inna sala, katedra św. Jana Chrzciciela, Sky Tower, Zamek Czocha, Zamek Grodziec, Klasztor w Lubiążu, Zamek Grodno, Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, przewodników w obiektach lub audioprzewodników – łączny koszt ok. 160 zł.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty