Z WIZYTĄ NA PODLASIU

OFERTA ARCHIWALNA

Tykocin – Białowieża – Hajnówka – Białystok

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

1 DZIEŃ

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd do Tykocina. Miasto Tykocin oprócz bogatej historii widocznej w licznych zabytkach, wyróżnia się ciekawym położeniem przyrodniczym na lewym brzegu Narwi. W Tykocinie odwiedzimy Muzeum Kultury Żydowskiej, Wielką Synagogę, Dom Tamudyczny,  zamek królewski. Obiad. Następnie przejazd do Supraśla, gdzie zwiedzimy Muzeum Ikon z jedną z najbogatszych kolekcji ikon w Polsce. Przejazd do Kruszynian, gdzie znajduje się najstarszy drewniany meczet w Polsce, wizyta na cmentarzu muzułmańskim, obiadokolacja w „Tatarskiej Jurcie”, gdzie spróbujemy smaków kuchni tatarskiej. Przejazd na nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Białowieży, gdzie zwiedzimy Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Prezentacja zbiorów oparta została na najnowszych technologiach i nie przypomina typowego muzeum. Spacer w Parku Pałacowym. Obiad. Następnie przejazd do Rezerwatu Pokazowego Żubra, gdzie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś; spacer Szlakiem Dębów Królewskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja integracyjna przy muzyce mechanicznej. Nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Hajnówki, skąd rozpoczniemy przejażdżkę kolejką wąskotorową na odcinku Hajnówka – Topiło – Hajnówka. Oprócz pięknych krajobrazów poczujemy klimat schyłku ubiegłego stulecia. Przejazd do Białegostoku, obiad, spotkanie z przewodnikiem, zobaczymy Pałacu Branickich (z zewnątrz) i Ogrody Branickich. Planowane zakończenie wycieczki ok. godz. 21:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 2 noclegi* w pok. 2 – 3 osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 3 obiady, 2 obiadokolacje ( w tym jedna integracyjna przy muzyce mechanicznej, zupa, II danie, III danie regionalne, 7 przekąsek, napoje zimne), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Wielka Synagoga, Dom Tamudyczny, zamek królewski, Muzeum Ikon, drewniany meczet, Muzeum Przyrodniczo-Leśne, Rezerwat Pokazowy Żubra, BPN – Szlak Dębów Królewskich, kolejka wąskotorowa), opieka pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty