RELAX W DRUSKIENNIKACH

OFERTA ARCHIWALNA

KURORT WYPOCZYNKOWY - AQUAPARK – CZYSTE JEZIORA – PERŁA LITWY

 • liczba dni:
  2
 • grupa wiekowa:
  dorośli
 • kierunek:
  zagranica

dzień 1:

 • Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta). Przejazd do Druskiennik – największego i najstarszego na Litwie kurortu terapii wód mineralnych, błota borowinowego i klimatoterapii.  Miasto otoczone czystymi jeziorami i cudownymi krajobrazami jest oazą wyjątkowego spokoju, odpoczynku i przyjemności.
 • Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 12-13:00 czasu litewskiego;
 • Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku: zobaczymy m.in. park lecznic, źródełko piękności, pomnik M. K. Čiurlonisa, architekturę uzdrowiska XIX-XX w. Tutaj gościli - historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Przyjeżdżał tu w latach 1924 – 1930.  W miejscu, gdzie stał dom, w którym się zatrzymywał, pozostał tylko dąb.
 • Powrót do hotelu, obiadokolacja (zupa, drugie danie, kawa, herbata), nocleg.

Fakultatywnie:
- dopłata do uroczystej kolacji przy muzyce na żywo – 18 EUR/ os.
- Muzeum Miejskie w Druskiennikach – 2 EUR/ os., Muzeum M. K. Čiurlionisa – 1,5 EUR/ os.
- wycieczka parowcem do Liszkowa – 3h wycieczka z przewodnikiem statkiem DRUSKIENNIKAI po rzece Niemen do klasztornego zespołu architektonicznego w Liszkowie – 12 EUR/ os.
- pokaz pieczenia sękacza – wizyta w jedynym miejscu na Litwie, gdzie można skosztować własnoręcznie, na żywym ogniu wypieczonego sękacza z wykorzystaniem litewskich produktów – 5 EUR/ os.

dzień 2:

 • Śniadanie (stół szwedzki), wykwaterowanie, korzystanie z atrakcji Aquaparku – nowocześnie wyposażonego kompleksu o powierzchni około 23 000 m2. Strefa basenów o niezwykłych rozmiarach oferuje do pływania 1800 m2 powierzchni w wielkim basenie, w którym ciało będą masować wyciekające ze skał kaskady, wodospady i wiry podziemne. W skład parku wodnego wchodzą: wieża zjeżdżalni, składająca się z 6 różnych zjeżdżalni zamkniętych i otwartych oraz strefa basenów pod cudowną kopułą. Strefa 20 łaźni w Parku Rozrywek Wodnych w Druskiennikach – to oaza wypoczynku, gdzie wszystkie łaźnie posiadają oryginalny wystrój, według różnych światowych tradycji.   Codziennie istnieje możliwość skorzystania  z bezpłatnych specjalnych programów łaźniowych wykorzystujących ekologiczny miód, sól z Morza Czarnego, wanty brzozowe i dębowe, aromaty eukaliptusa, mięty i owoców cytrusowych. Strefa łaźni obejmuje 9 łaźni suchych (saun), 10 łaźni parowych oraz łaźnię turecka Hamam. Bilet na 4h w cenie wycieczki (wstęp do 2 stref 20 łaźni i rozrywek wodnych).
 • Obiad(zupa, drugie danie, kawa, herbata), czas wolny na zakupy.
 • Wyjazd do Olsztyna ok. 15:00, planowany przyjazd ok. 20:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarowy, 1 nocleg w hotelu pok. 2,3 - osobowe, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, wstęp do Aquaparku – strefa basenów i saun na 4h, opieka pilota, przewodnik,  ubezpieczenie NNW i KL.

Zabiegów SPA, masaży oraz programu fakultatywnego.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty