ORIENT Z BLISKA

OFERTA ARCHIWALNA

Lidzbark Warmiński – łaźnie rzymskie – Gierłoż – Kętrzyn – Święta Lipka

 • liczba dni:
  2
 • grupa wiekowa:
  dorośli
 • kierunek:
  kraj

Dzień 1:

 • Wyjazd z Olsztyna godz. 08:00 (lub innego miasta). Przejazd do Stoczka Klasztornego, zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Maryjnego, które dzięki gruntownej renowacji prezentuje się jak w czasach największej świetności, możemy podziwiać m.in. ołtarz z 1713 roku z obrazem Matki Bożej z 1640 r. Stoczek w sposób szczególny zapisał się w najnowszej historii Polski. Więziono w nim przez rok księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego.
 • Questing Heilsberski (2 h) – to rozwiązywanie zagadek połączone z poznawaniem miasta. Lidzbark Warmiński w swojej 700-letniej historii był świadkiem wielu ważnych wydarzeń, zarówno wizyt koronowanych głów, jak i dramatycznych potyczek wojennych, pożarów czy epidemii. Odkrywanie tych faktów i tajemnic jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkich żądnych wrażeń prowadzi mapa i zmysł poszukiwacza.
 • Przejazd do Hotelu Azzun Orient SPA& Wellness w Kromerowie. Pobyt na termach Azzun – baseny, m.in. basen wewnętrzny o temperaturze wody 30°C, basen z grotą z muzyką słyszaną pod wodą, basen zewnętrzny z wodą o temperaturze 26-28°C; świat saum i łaźni, taras widokowy. Do dyspozycji gości sala bilardowa oraz sala TRX. Możliwość korzystania z masaży (dodatkowo płatne).
 • Uroczysta kolacja – serwowana (przykładowe menu na życzenie), nocleg w hotelu Azzun.

Dzień 2:

 • Śniadanie.
 • Wycieczka autokarowa Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż. Przejazd do Świętej Lipki – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, to zabytkowy obiekt o niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Posiada zachowaną w stanie prawie nie zmienionym bogatą i różnorodną dekorację: rzeźby w kamieniu i drewnie, malarstwo ścienne i obrazy na płótnie, wyroby złotnicze i snycerskie oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego kowalstwa i ślusarstwa. Koncert organowy.
 • Przejazd do Kętrzyna – zwiedzanie zamku Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.
 • Przejazd do Gierłoży. Zwiedzanie z przewodnikiem kwatery głównej Adolfa Hitlera – Wilczego Szańca. Zamaskowane miasteczko w lesie liczy 200 budynków m.in.: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. W 1944 r. mieszkało tu ponad 2000 osób m.in. Adolf Hitler, Herman Goring, Heninrich Himmler, Martin Bormann i inni.
 • Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

Zakwaterowanie:

Hotel Azzun Orient SPA & Wellness położony na terenie Pojezierza Mazurskiego. Wszystkie pokoje są przestronne i zostały urządzone w ciepłych kolorach. Każdy z nich wyposażony jest w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz telewizor z dostępem do telewizji kablowej. W pokojach znajduje się też łazienka z prysznicem i suszarką do włosów. Restauracja serwuje wyśmienite dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Hotelowy bar jest doskonałym miejscem na relaks przy drinku. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

Transport autokarowy, 1 nocleg w Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness**** pok. 2- osobowe, 1 śniadania, uroczysta kolacja, obiad, Questing Heilsberski z przewodnikiem, wstępy: Wilczy Szaniec, Święta Lipka, przewodnik w Gierłoży, Stoczku Klasztornym, ubezpieczenie NNW, opieka pilot

Zabiegów SPA oraz masaże a także napojów alkoholowych do kolacji.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty