LWÓW I NIE TYLKO

OFERTA ARCHIWALNA

Termin: 15-18.06.2017

 • liczba dni:
  4
 • grupa wiekowa:
  dorośli
 • kierunek:
  zagranica

1 dzień :

 • Wyjazd z Olsztyna godz. 06:00, przejazd do Kozłówki - zwiedzanie rezydencji Zamoyskich (2h) : pałacowych wnętrz, Kaplicy, Powozowni, Galerii Sztuki Socrealizmu, spacer po parku, obiad;  przejazd do Lublina na zwiedzanie z przewodnikiem (3h): PODRÓŻ WEHIKUŁEM CZASU OD ŚREDNIOWIECZA PRZEZ RENESANS DO OŚWIECENIA,  trasa podróży: Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej, Brama Grodzka, kamienice przy Grodzkiej, Pl. po Farze, Kościół i Klasztor oo. Dominikanów, wybrane kamienice Starego Miasta, Ratusz, spacer Krakowskim Przedmieściem do Pl. Litewskiego, zwiedzanie Pałacu Lubomirskich. 
 • Przyjazd do obiektu w ok. Zamościa; godz. 21:30 obiadokolacja uroczysta przy muzyce mechanicznej.

2 dzień :

 • Po śniadaniu wycieczka po Roztoczu z przewodnikiem: Zamość – Rynek z Ratuszem i kamienicami ormiańskimi, Zwierzyniec – „stolica” Roztocza Środkowego,  Kościół „na wodzie”, Guciów, Krasnobród – miasto – uzdrowisko, sanktuarium MB Krasnobrodzkiej, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Kaplica „na wodzie”, rezerwat krajobrazowo–leśny „Św. Roch”.
 • Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

3 dzień :

 • Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Lwowa. Przejazd w kierunku przejścia Hrebenne – Rawa Ruska, przekroczenie granicy. Przejazd na Łyczaków, zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa.  Zobaczymy (z zewnątrz) wysoki Zamek z Kopcem Unii – panorama miasta i okolicy, Uniwersytet Lwowski. Spacer po Starym Mieście. Udamy się do wnętrz katedry łacińskiej, Kaplicy Boimów, Katedry Ormiańskiej, Zobaczymy Cerkiew Uspieńską, wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa.
 • Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

 • 07:00  śniadanie w formie bufetu, wykwaterowanie z obiektu.
 • 07:30 wyjazd do Nałęczowa, spotkanie z przewodnikiem Nałęczów – Park Zdrojowy, Pijalnia wód mineralnych, Pałac Małachowskich, Muzeum Bolesława Prusa (z zewnątrz),
 • Kazimierz Dolny –  wejście na Górę Trzech Krzyży, odwiedzimy kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja lub kościół i klasztor 00 Franciszkanów, Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny, starymi Jatkami. Jedziemy do wąwozu korzeniowego i na cmentarz żydowski. Spacer kończymy na Rynku, otoczonym kamienicami Przybyłów i kamienicą Gdańską; obiad.
 • Wyjazd z Kazimierza  ok. 16:00, planowany powrót do Olsztyna ok. 21:00.

 

Uwaga: konieczny paszport.

Zakwaterowanie:

www.hotel-alex.pl

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 3 noclegi w Hotelu ALEX w Zamościu w pok. 2-, 3- osobowych, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolacja uroczysta przy muzyce mechanicznej, 2 obiady, opiekę pilota i lokalnych przewodników,  bilety wstępu: Rezydencja Zamoyskich (Pałac, Kaplica, Powozownia, galeria), Kaplica św. Trójcy, Zagroda Guciów,  Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Cmentarz Łyczakowski ,  Katedra Boimów, katedra Ormiańska, dziedziniec włoski , Góra Trzech Krzyży, ekobusiki, ubezpieczenie NNW i KL.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty