Kazimierz Dolny – Sandomierz – Zamość

OFERTA ARCHIWALNA

Perełki kultury

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna ( lub innego miasta) ok. godz. 06.00, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W czasie wędrówki poznajemy wszystkie najpiękniejsze kazimierskie zabytki i punkty widokowe. Zwiedzanie rozpoczynamy od przejazdu eko-busikami do wąwozu korzeniowego i na cmentarz żydowski. Następnie wędrujemy na Górę Trzech Krzyży, odwiedzamy kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja , Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny, starymi Jatkami oraz kościół i klasztor oo. Franciszkanów. Spacer kończymy na Rynku otoczonym kamienicami Przybyłów, kamienicą Gdańską. W czasie wycieczki odwiedzamy jeden z oddziałów Muzeum Nadwiślańskigo: Muzeum Sztuki Złotniczej lub Muzeum Przyrodnicze albo Kuncewiczówkę. Ewentualnie Muzeum Meteorytów i Bursztynów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Sandomierza. Wędrówkę zaczynamy od parkingu nadwiślańskiego, podziwiamy spichlerz, zamek z XV wieku, wędrujemy wąwozem św. Jadwigi do Kościoła św. Jakuba z portalem niebios. Następnie zwiedzamy Rynek z ratuszem, sandomierskie podziemia, Bramę Opatowska, kościół św. Ducha, Mały Rynek, ulicę Długosza z punktem widokowym na skarpę wiślaną i dolinę Wisły, Collegium Gostomianum, Dom Długosza oraz Katedrę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Zamościa.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Zamościa (4h): zobaczymy Rynek Wielki z arkadowymi kamienicami i ratuszem, Rynek Solny i Wodny, Akademię Zamojską, Park na terenach pofortecznych, Synagoga renesansowa wraz z mykwą, Muzeum Zamojskie, gdzie poznamy historię Zamościa, Rodu i Ordynacji Zamoyskiej, Pomnik Jana Zamoyskiego i Pałac, Katedra zamojska, Muzeum Sakralne. Obiad, wyjazd o godz. 15:00. Planowany przyjazd do Olsztyna ok. godz. 23:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 2 noclegi: pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad, usługi przewodników, bilety wstępu (Kazimierz Dolny: ekobusik, baszta i ruiny zamku, wybrane muzeum, Sandomierz: Podziemna Trasa Turystyczna, Brama Opatowska, katedra; Zamość: Muzeum zamojskie, Katedra, Muzeum Okręgowe), ubezpieczenie NNW, opiekę pilota.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty