Relacje z kolonii i obozów 2019

Hiszpania - Costa Brava

Turnus II (08.07-20.07.2019)

Pożegnanie z Hiszpanią

Dodany: 2019.07.21 17:18

W Lloret de Mar mieliśmy okazję skosztować lokalnej kuchni, podziwiać piękno malowniczego miasteczka i wypoczywać w południowym słońcu. Lloret urzekło nas przede wszystkim architekturą, śródziemnomorskim klimatem oraz idealnymi warunkami do plażowania. Obejrzeliśmy przepiękny gotycki kościół Santa Roma z charakterystycznymi kolorowymi dachówkami, zwiedziliśmy zabytkowy cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji. Widzieliśmy też pomnik żony rybaka, która stęskniona czekała na męża, spoglądając w morze. Zakupiliśmy pamiątki dla najbliższych, oficjalnie pożegnaliśmy się z morzem i w czwartek wyruszyliśmy w drogę powrotną ale po drodze odwiedziliśmy jeszcze kilka ciekawych miejsc. ;)
Mieliśmy okazję zobaczyć nocą stolicę europejskiego hazardu, czyli Monte Carlo. Księstwo Monako to jedno z najmniejszych a zarazem najbogatszych państw na świecie. Pięknie oświetlone kasyna, eleganckie witryny z projektami najlepszych domów mody, luksusowe auta, jachty..., to coś co zaskakiwało nas na każdym kroku Blichtr otaczał nas z każdej strony, a światła miast odbijające się w porcie tylko potęgowały to wrażenie. Po spacerze w Monte Carlo ruszyliśmy w dalszą drogę, a kolejnym przystankiem był ogromny włoski park rozrywki, Gardaland.
To miejsce było zwieńczeniem naszej podróży. Rollercoastery, na których jeździli tylko najodważniejsi przerażały swoim rozmiarem. Kolejki, które przepływały przez wodospady dawały orzeźwienie w ten gorący dzień. Można było zakupić pamiątki, gadżety nawiązujące do parku i schłodzić się w wodnych kurtynach. Kilka godzin jazdy na wysokich, bardzo szybkich kolejkach wyczerpuje, ale i daje zastrzyk adrenaliny. Zmęczeni, ale też podekscytowani opuszczamy Włochy i jedziemy w kierunku Polski.
Za nami wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród za udział w licznych konkursach. Już jutro opaleni, wypoczęci i z miłymi wspomnieniami wrócimy do swoich domów. Jesteśmy pewni, że przyjaźnie zawarte podczas tego turnusu zostaną na długo i dzięki temu spotkamy się za rok.

Komentarze: (0)

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.


społeczność

certyfikaty