Letnie kolonie i obozy 2021

Lato2021

Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2021

Kończą się miejsca na Mazurach, uruchamiamy listę rezerwową

Niedawno zaprosiliśmy Was na kolonie i obozy młodzieżowe w naszym ośrodku Kulka na Mazurach. Z radością odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie, z jakim spotkały się nasze kolonie 2021. Przekroczyło ono przygotowaną przez nas wstępną liczbę miejsc, którą ustaliliśmy w oparciu o ubiegłoroczne wytyczne sanitarne (dostępne są już tylko ostatnie pojedyncze miejsca, głównie na szóstym turnusie). Założyliśmy, że kolonie i obozy 2021 odbędą się zgodnie z podobnymi do zeszłorocznych ograniczeniami dotyczącymi m.in. liczby dzieci w grupach.

Mamy jednak nadzieję, że władze, uwzględniając doświadczenie organizatorów z poprzednich wakacji i nową sytuację epidemiczną po rozpoczęciu szczepień, przygotują zasady, które pozwolą na bezpieczne kolonie dla większej liczby uczestników. Liczymy, że nowe, lepsze wytyczne pojawią się na przełomie maja i czerwca. Moglibyśmy wówczas nieznacznie zwiększyć liczbę miejsc, by kolonie 2021 mogło przeżyć każde zainteresowane dziecko. Dlatego zapraszamy do zapisywania się na listę rezerwową, dającą pierwszeństwo w przypadku pojawienia się dodatkowych miejsc.

Kolonie w górach, nad morzem, obozy zagraniczne – ostateczna decyzja w kwietniu

Ofert na obozy młodzieżowe za granicą oraz kolonie nad morzem i obozy w górach nadal nie możemy Wam, niestety, przedstawić. Ciągle nie jesteśmy pewni ani warunków, ani możliwości realizacji w tych lokalizacjach. Obozy zagraniczne realizowane są nie tylko w miejscu docelowym, ale wymagają także przejazdu przez liczne kraje, z różną sytuacją epidemiczną. Kolonie nad morzem i w górach organizujemy w kontraktowanych obiektach, gdzie nie mamy dziś takiej pewności zachowania wszystkich zasad, jaką mamy w naszym własnym ośrodku Kulka, dedykowanym wypoczynkowi dzieci i młodzieży. Decyzje w sprawie tych kolonii ogłosimy najpóźniej w kwietniu.

Bardzo chcemy także zabrać Cię znowu za granicę, w góry lub nad morze, ale dziś nie możemy być pewni, jak w przypadku własnego ośrodka Kulka, bezproblemowego przebiegu tych kolonii. A chcemy mieć pewność, by obozy młodzieżowe 2021 były nie tylko, jak co roku, ciekawe, ale także jak zawsze w pełni bezpieczne. Mamy to poczucie zapraszając Was na kolonie do Kulki, w której w minione wakacje zrealizowaliśmy z powodzeniem sześć turnusów. Trudno obecnie o bardziej bezpieczne miejsce na wypoczynek niż położona w środku mazurskiego lasu i daleko od ludzkich siedzib Kulka. W nadchodzącym sezonie macie do wyboru dwadzieścia pięć różnych programów, wśród których znajdują się obozy dla fanów paintballu, kolonie dla najmłodszych debiutantów, obozy młodzieżowe dla spragnionych relaksu oraz dla oczekujących aktywnego wypoczynku.

Wiemy, jak bardzo kochacie Morze Śródziemne, Adriatyk, Morze Egejskie, Morze Czarne. Planując obozy zagraniczne bierzemy pod uwagę, że są to Wasze (również nasze!) ulubione kierunki zagranicznych wakacji. Ciągle mamy nadzieję, że niedługo ponownie będą dostępne południowe kierunki: rozrywkowa Hiszpania, jedyna w swoim rodzaju Grecja, pełne słońca Włochy, przepiękna Chorwacja i wspaniała Bułgaria... I że znów, po drodze, zależnie od wybranego kierunku, będzie okazja, by zobaczyć m.in. cesarsko-królewski Budapeszt lub romantyczny Paryż. Niestety, dziś nikt rozsądny nie może zapewnić, że w najbliższe wakacje będzie możliwość bezpiecznej realizacji zagranicznych kolonii. Ostateczną decyzję w tej sprawie ogłosimy najpóźniej w kwietniu.

Pragniemy również, by doszły do skutku kolonie w górach 2021. Planujemy tam m.in. górskie wycieczki, wyprawy do parków rozrywki w kraju i za granicą, podziwianie takich miast, jak Praga, Wiedeń czy Bratysława oraz oczywiście mnóstwo zajęć aktywnych. W przygotowaniu są również wycieczki fakultatywne, które pozwoliłyby Wam skorzystać z oferty rozrywkowej oraz poznać kulturę i przyrodę południa Polski. To, czy będziemy mogli zrealizować kolonie i obozy młodzieżowe w górach, będzie zależne od naszej pewności dotyczącej bezpiecznego i niczym niezakłóconego przebiegu tych kolonii. Program tych kolonii zakłada m.in. zagraniczne wycieczki, co zapewnia mnóstwo atrakcji, ale zarazem nie pozwala dziś być pewnym możliwości i bezpieczeństwa ich realizacji. W przypadku tych kolonii ostateczna decyzja zapadnie także do końca kwietnia.

Niestety, kolonie nad morzem, których program w wielu przypadkach również jest oparty na zagranicznych wycieczkach, także muszą dziś czekać na rozwianie wątpliwości dotyczących możliwości realizacji. Nadmorskie wakacje, z takimi atrakcjami, jak plażowanie, zajęcia aktywne i wycieczki do parków rozrywki w Niemczech lub Danii to wyzwanie, z którym doskonale radziliśmy sobie co roku, ale niemożliwość przewidzenia dziś choćby zasad związanych z przekraczaniem granic uniemożliwia obecnie zaoferowanie Wam tych kolonii. Ostateczną decyzję w sprawie kolonii nad morzem także ogłosimy najpóźniej w kwietniu.

Niezależnie od decyzji w sprawie kolonii za granicą, w górach i nad morzem, zapraszamy na kolonie 2021 do Kulki na Mazurach, czyli do własnego ośrodka, w którym mamy pełną kontrolę nad przestrzeganiem wszystkich wytycznych, a w konsekwencji nad Waszym bezpieczeństwem. Przypominamy, że osoby, których kolonie w minionym sezonie nie doszły do skutku i które otrzymały od nas vouchery, mają pierwszeństwo przy rezerwacji miejsc na kolonie 2021. Warto też pamiętać, że przy zakupie kolonii odbywających się w Polsce można wykorzystać Polski Bon Turystyczny.

 

społeczność

certyfikaty