ŁÓDŹ FILMOWA

Bajki - Fabryki - Pałace

 • liczba dni:
  3
 • grupa wiekowa:
  szkoła podstawowa, szkoła średnia
 • kierunek:
  kraj
od 397 zł przy 45 uczestnikach

1 DZIEŃ:

 • Przejazd do Nieborowa, zwiedzanie Pałacu w Nieborowie (2h), który zachował nienaruszone zbiory sztuki i wyposażenia wnętrz sięgające XVIII w.- galeria obrazów, kolekcja rzeźb antycznych Heleny Radziwiłłowej z Arkadii, zespoły mebli polskich, angielskich, francuskich i niemieckich, wyroby rzemiosła artystycznego i sztuki zdobniczej oraz cenny księgozbiór biblioteczny. Pałac w otoczeniu francuskiego ogrodu to niepowtarzalne miejsce. Przejazd do Łodzi.
 • Wizyta w Muzeum Fabryki, gdzie poznamy historię rodziny Poznańskich i ich „bawełnianego królestwa” oraz doświadczymy na własne oczy procesu powstawania tkanin na zabytkowych, mechanicznych krosnach. Zobaczymy zrewitalizowane budynki pofabryczne i odkryjemy ich dawne funkcje. Dodatkowa atrakcja - taras widokowy.
 • Warsztat do wyboru np.: (1,5h):
  - Kuferek Poznańskiego – utrwalenie wiedzy nt fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin poprzez rozwiązywanie zadań ukrytych w kuferkach. Działanie zakłada pracę w grupach, w których uczestnicy poszukują odpowiedzi ukrytych na ekspozycji całego Muzeum. Zadania mają formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek. Liczba uczestników 10-30 osób.
  - Gra ekonomiczna „Łódzkie fortuny fabrykantów” – uczestnicy „przenoszą się w czasie” do IXI w., handlują, zarabiają, tworzą swoje przedsiębiorstwa. Próbują dorównać I. Poznańskiemu lub jego konkurentowi K. Scheiblerowi. W oparciu o specjalnie opracowane rekwizyty. Liczba uczestników 10-30 osób.
  - Tkanina i co dalej – warsztat skupiający uwagę na zagadnieniu wykańczania tkaniny. Uczestnicy projektują wzór według którego wykonują stempel służący do zadrukowania fragmentu bawełnianej tkaniny. Liczba uczestników 10-50 osób. przejazd do schroniska młodzieżowego, zakwaterowanie; obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

 • Śniadanie, realizacja programu Łódź filmowa – wycieczka szlakiem dziedzictwa filmowego Łodzi. Miasto zwane Holyłodź było plenerem filmowym dla około 150 filmów! M.in., „Zakazane Piosenki”, „Ziemia Obiecana”, „Daleko od szosy”. To tu powstało pierwsze stałe kino i największa w Polsce wytwórnia filmów, a od 1948 r. działa słynna łódzka filmówka”, gdzie studiował m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański czy Krzysztof Kieślowski. Zobaczymy jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii oraz Łódzką Aleję Gwiazd. Obiad.
 • Wizyta w Muzeum Animacji Se-Ma- For oraz udział w wybranych warsztatach (1,5h) (plastycznych, muzycznych, filmowych) np.:
  Przygoda z Zaczarowanym Ołówkiem
  Jeśli nie znacie przygód Piotrka oraz jego psa, warto się z nimi zapoznać! Na warsztatach stworzymy wymyślone przez nas losy bohaterów. Wszystko za pomocą animacji wycinankowej. Magiczne ołówki w ruch i do dzieła! Wiek 7-12 lat;
  - Danny Boy – jak nie stracić głowy
  Na początku warsztatu obejrzymy animację "Danny Boy", natomiast potem zaprosimy uczestników na salę warsztatową. Poprzedzająca warsztat animacja, będzie jedynie inspiracją do stworzenia niedoskonałego świata.
  Pokażemy w nim jednostkę, jako osobę, która nie może lub nie chce, dostosować się do danego społeczeństwa. Animacja wycinankowa. Wiek 14+, powrót do schroniska młodzieżowego, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie, zwiedzanie interaktywnej wystawy Experymentarium, która pobudza kreatywność i ciekawość, zachęca do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek. Zwieszając wystawę należy wszystkiego dotknąć. Wystawa pozwala zrozumieć zagadnienia z różnych dziedzin nauki (np. magnetyzm, elektryczność, dynamika, mechanika, akustyka i dźwięk, logika, biologia, chemia), które stają się proste i czytelne dla każdego dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz na stanowiskach interaktywnych. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość skorzystania z tunelu kosmicznego; obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem z Olsztyna, 2 noclegi w szkolnym schronisku młodzieżowym w pokojach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu, obiadokolacja, śniadanie, obiad, opieka pilota i przewodnika, wstępy: Pałac w Nieborowie, Muzeum Kinematografii, Muzeum Manufaktur, taras widokowy, wybrany warsztat, Se- Ma- For + wybrany warsztat, wystawa interaktywna Experymentarium, ubezpieczenie NNW.

od 397 zł przy 45 os.
od 417 zł przy 40 os.
od 447 zł przy 35 os.

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty