Rumunia

Transylwania i Dracula

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica
od 1297 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1

Wyjazd z kraju wcześnie rano i przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Ok. godz. 20:00 Przyjazd do miejscowości Oradea, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, spacer po mieście (zabytkowe centrum miasta oraz uzdrowiska Băile Felix). przejazd do Cluj Napoca – jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Wyjazd w kierunku Sighisoary – zwiedzanie m.in. Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Prejmer – miejsce, w którym znajduje się jeden z największych w południowo-wschodniej Europie kościół warowny, otoczony murami 40-metrowej wysokości i 10-metrowej grubości (lista UNESCO), wizyta w Bran, gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Przejazd do Brasova – zwiedzanie średniowiecznych murów miejskich z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół, rynek czarna i biała wieża, dzielnica Schei. Obiadokolacja i nocleg w Brasovie

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do SIBIU (jedno z najstarszych miast Rumunii) – zwiedzanie: Starego Miasta z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku, dom kapituły z XIV w., most Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami, kamiennymi schodami, obejrzenie XV-wiecznego gotyckiego ratusza z galerią i wieżyczką z dzwonem skazańców, barkowego pałacu “Pod Kariatydami” z 1785 r. i monumentalnej katedry prawosławnej wzniesionej na wzór Hagia Sophia w Konstantynopolu. Przejazd do Alba Iulia (jedna ze stolic Siedmiogrodu) – znanej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej Cytadeli, cerkwi katedralnej św. Trójcy oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady siedmiogrodzki książę. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku północnym przez Węgry i Słowację. Planowane zakończenie wycieczki ok. 01:00 w nocy.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 4 noclegi w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 4 śniadania. 4 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW+KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 58 EUR

1297 zł*/osoba przy 45 uczestnikach;

1327 zł*/osoba przy 40 uczestnikach;

 

dopłata za pok. 1-osobowy: 380 zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty