Informacja o przygotowaniach do kolonii i obozów 2020

Drodzy Przyjaciele,
Uczestnicy naszych kolonii i obozów,

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej z 29.05.2020 pozwalają nam z dużym prawdopodobieństwem założyć, że odbędą się kolonie i obozy w naszym Ośrodku Wypoczynkowym Kulka na Mazurach. Sposób ich realizacji dostosujemy do tych i ewentualnych kolejnych wytycznych. Kulka to ośrodek dedykowany dla dzieci i młodzieży, zapewniający możliwość przestrzegania nowych, zaostrzonych wymogów sanitarnych, z których wiele spełnialiśmy już wcześniej. To bardzo bezpieczne miejsce również pod względem sanitarnym, znajdujące się w środku lasu, z dala od ludzkich siedzib i większych miejscowości, zamknięte dla jakichkolwiek osób postronnych. Najnowsze wytyczne oraz wprowadzone przez nas dodatkowe obostrzenia skutkują również zmniejszeniem liczby uczestników kolonii w OW Kulka. Wytyczne nakładają obowiązki zarówno na organizatora kolonii, jak i na rodziców i uczestników. O szczegółach realizacji poszczególnych turnusów w OW Kulka będziemy informować mailowo posiadaczy rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.

W przypadku kolonii zagranicznych mamy obecnie większą niepewność, wynikającą m.in. z dopiero zapowiadanego, ale jeszcze niepotwierdzonego otwarcia granic i związanych z tym konkretnych przepisów dotyczących przekraczania granicy w obie strony, a także przepisów obowiązujących w poszczególnych państwach. Niepewność ta przekłada się również na całe kolonie nad morzem i kolonie w górach, gdyż ich program zakłada dla wielu uczestników także wycieczki zagraniczne. W przypadku konieczności odwołania kolonii zagranicznych, nadmorskich lub górskich wynikającej z sytuacji epidemicznej, osoby mające rezerwacje będziemy informować najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem konkretnego turnusu.

Rozumiemy, że sytuacja niepewności, w której wszyscy się znajdujemy, jest niekomfortowa przede wszystkim dla Was, chcących uczestniczyć w naszych koloniach i obozach młodzieżowych. Czynnikiem, który wielu z Was zapewne bierze z niepokojem pod uwagę jest również spodziewana zwiększona frekwencja w nadmorskich i górskich miejscowościach w kraju. Dlatego:

  • osobom wolącym pomyśleć teraz o kolejnych wakacjach, podczas których, zakładamy, będziemy ekscytować się już tylko letnimi przygodami, proponujemy przyjęcie vouchera wartości 120 proc. wpłaconej zaliczki, pozwalającego z pierwszeństwem zarezerwować wkrótce ulubione kolonie 2021,
  • możecie zrezygnować z rezerwacji zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa (osobom bez wykupionego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji zaproponujemy nierestrykcyjne warunki anulacji).

Przypominamy, że:

  • Wasze zaliczki i ewentualne vouchery są zabezpieczone przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • wszystkie ewentualne zwroty zaliczek, odroczone zgodnie z ustawą z 31 marca o 180 dni, również są zabezpieczone przez TFG.

Zespół Szarpie Travel

W związku z dużą liczbą telefonów, wynikającą z obecnej sytuacji, która powoduje chwilowe trudności w kontakcie telefonicznym, serdecznie prosimy w pierwszej kolejności o kontakt mailowy na adres poczta@szarpie.pl

społeczność

certyfikaty